1912/191S. No. 3. Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland. Bijdragen voor dit tijdschrift te zenden aan Dr. E. WIERSUM te Rotterdam. Jhr. mr. J. A. Feith. Hij was geene schitterende figuur, hij imponeerde ook niet; allerminst begeerde hij opgemerkt te worden. Van waar dan toch de innige ver slagenheid, die ik weet in zóóvele harten bij dit sterfgeval? Het is omdat in Feith is heengegaan een man, die in hooge mate bezat wat meer is en hooger dan talenten en schitterende eigenschappen. Hij had een eerlijk en een trouw hart; hij ging altijd recht door zee; hij was een karakter, waarop men kon vertrouwen overal en altijd. Deze man, die zijn weg is gegaan in bescheidenheid en eenvoud, heeft schatten vergaderd van warme genegenheid en van eerbied zonder het geringste voorbehoud. Geen enkelen vijand had hijmaar hij had vrienden zonder tal, meer, veel meer dan hij zelf wel wist. Vriendelijk en ernstig, kalm en zonder eenige ostentatie, zoo was hij altijd, vast en trouw vooral. Trouw is hij geweest in alles: trouw aan zijn gezin, dat zijne liefde beantwoordde door warme belangstelling in de zaken, die hem lief waren, trouw aan zijn hoogvereerden vader, trouw aan zijne vrienden, die hem aanhingen met hun geheele hart, trouw ook aan de stad, die hij heeft liefgehad met volkomene toewijding, trouw niet het minst aan zijn ambt, zijne levenstaak. In die trouw is hij gelukkig geweest; zijn leven is geweest een benijdenswaardig leven, vol succes en voldoening: alles, wat hij wenschte, heeft hij tot stand weten Goedgekew'd bij Konbesl. van 29 Sept. 1891. De abonnementsprijs van het Ned. Archievenblad bedraagt per jaargang 4.50; voor het buitenland 5.25 De jaargang loopt van Sept.Aug.

Nederlandsch Archievenblad | 1912 | | pagina 1