102 dezer zake door den bedoelden deskundige ingediend. Sinds dien heeft de ondergeteekende omtrent deze aangelegenheid niets vernomen. Rijksarchief te Maastricht. Art. 175. De Algemeene Rijks archivaris heeft onlangs in een rapport ook zijnerzijds de aandacht van den ondergeteekende gevestigd op het gebrekkige van den toestand van het Rijksarchiefgebouw te Maastricht, waaruit evenwel bleek, dat zijns inziens zou kunnen worden volstaan met een beperkter terrein voor uit breiding dan aanvankelijk gevraagd werd en tegen afstand waarvan destijds door den Minister van Oorlog met het oog op de militaire belangen bezwaar bestond. Op grond daarvan heeft de ondergeteekende zijnen voornoemden ambtgenoot verzocht, of deze bereid was op den grondslag van het door den Algemeenen Rijksarchivaris voorgestelde de onderhande lingen omtrent afstand van een gedeelte der bedoelde terreinen te her openen. Een antwoord hierop is nog niet ontvangen. De archivaris der gemeente, de heer C. J. Gonnet, is in den loop van dit jaar 70 jaar geworden en B. en W. zijn dus verplicht voor te stellen hem met 1 Januari 1913 te ontslaan. Zij wenschen dit ontslag te verleenen op de meest eervolle wijze en onder dankbetuiging voor de gewichtige diensten, door hem gedurende vele jaren aan de gemeente bewezen. N. R. C., 11 Dec. 1912. In de plaats van wijlen den heer E. W. Moes zal als mede-redacteur van het tijdschrift Oud-Holland optreden Dr. H. E. van Gelder, archivaris en directeur van het gemeentemuseum te 's-Gravenhage. Mr. J. G. C. Joosting, rijksarchivaris in Drente, heeft 3 Dec. j.l. het privaat-docentschap aan de rijksuniversiteit te Groningen in het oud-vader- landsche recht aanvaard met een openbare les over de clausule: B ij d e gratie Gods. Het drukfoutenduiveltje. Tot ons leedwezen is in het Ver slag omtrent de positie der gemeente-archivarissen enz. in het Nederlandsch Archievenblad, Jaargang XIX, op blz. 44, (overdruk blz. 24), kolom 3, regel 7 v. o. een drukfout ingeslopen. De lezer zal hebben begrepen, dat voor secreet-locaal moet worden gelezen: secretarie-locaal.

Nederlandsch Archievenblad | 1912 | | pagina 37