1912/1915. No. s. Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland. Bijdragen voor dit tijdschrift te zenden aan Dr. E. WIERSUM te Rotterdam. Een belangrijk rapport. First report of the royal commission on public records appointed to inquire into and report on the state of the public records and local records of a public nature of England and Wales. Een werk, dat de bijzondere aandacht verdient van allen, die hart hebben voor archieven, is in October van dit jaar te Londen verschenen. Het is het rapport van de Commissie, belast met een onderzoek omtrent het archiefwezen in Engeland en Wales, waarvan de inhoud een eenigs- zins breedvoerige bespreking in dit blad ruimschoots verdient. Bij Kon. Besl. van 11 Oct. 1910 benoemd, was de Commissie aan gewezen om bij haar onderzoek vooral te letten op 1 de werking der op het archiefwezen betrekking hebbende wetten en besluiten en der voor de rijksarchieven nog van kracht zijnde reglementen met de instructies voor de ambtenaren; 2°. de ordening, beschrijving, bewaring enz. der rijksarchieven (public records) van Engeland en Wales; 3°. de archief publicaties; 4°. de bewaring van plaatselijke archieven van algemeenen aard; 5°. het centraal archiefgebouw en de opleiding der archiefambte naren, terwijl tevens haar opgedragen werd om voorstellen te doen tot ver betering van eventueele misstanden. Daaronder moet volgens de „Public Record Office Act" van 1838, art. XX. verstaan worden„all rolls, records, writs, books, proceedings, decrees, bills, warrants, accounts, papers and documents, whatsoever of a public nature belonging to Her Majesty." M I I Goedgekeurd bij Kon. besl. van 29 Sept. 1891. De abonnementsprijs van het Ned. Archievenblad bedraagt per jaargang ƒ4.50; voor het buitenland 5.25. De jaargang loopt van Sept. -Aug.

Nederlandsch Archievenblad | 1912 | | pagina 1