66 malen uitvoerig omschreven plan. De doopboeken der Groote Kerk zijn thans geheel alphabetisch en lexicographisch bewerkt over de jaren 1637—1810. Van de trouwboeken der Groote Kerk, die vervolgens in be werking zijn genomen, zijn twee folianten en negen boeken bewerkt en daardoor de echtverbintenissen, van 16371710 gesloten, lexico graphisch geboekt. Met de jaren 17101810 is zoover gevorderd, dat ze op fiches zijn. De manualen van begraven lijken, door de rentmeesters der Groote Kerk bijgehouden, zijn ook in behandeling genomen. Zij gaan over de jaren 1745 1807. Deventer. Ter hand is genomen de nadere beschrijving en regeling van de stukken, behoorende tot het tijdvak der Republiek. Wegens den grooten omvang van fiit gedeelte van het archief het omvat de stukken van 1591 tot 1795 zal deze arbeid nog geruimen tijd in beslag nemen. Dordrecht. Van de regestenlijst, behoorende bij den inven taris van het archief 1200 1572, waren bij het einde des jaars circa 900 nummers afgedrukt, van den generalen klapper op de raadsnotulen 18151857 werden enkele jaren bewerkt. Het register op het actenboek 14681532 kwam gereed en aan dat van 1436 1468 werd begonnen. Eindhoven. Gedurende het jaar 1911 werd een aanvang gemaakt met het geheel opnieuw ordenen van het archief. Gouda. De ordening der ingekomen stukken is thans voltooid. Een begin werd gemaakt met de inventariseering van het archief der beide gasthuizen. 's-G r a v e n h a g e. Het samenstellen van een klapper op de appointementregisters van Burgemeesteren en Schepenen werd vol tooid van het jaar 17101741. Ook de beschrijving der geheel ongeordende weeskamer-papieren is goed gevorderd; op 31 December waren van bijkans 1000 boedels de stukken bijeengebracht en be schreven met verwijzing naar de folia van de registers der Wees meesters. De ongeordende stukken behoorende tot de archieven tusschen 1813 en 1851 werden geschift. De in 1911 afgedrukte en bij de firma M. Nijhof uitgegeven lijsten van de in het gemeente-archiefdepót opgenomen notariëele protocollen van 15971811 worden vooral door de talrijke raad plegers dier archivalia zeer gewaardeerd. Als bijlage tot het verslag is een voorloopige inventaris van de overgenomen rechterlijke archieven opgenomen, waarin tevens worden 67 vermeld die deelen van het rechterlijk archief, welke eertijds, toen men de rechterlijke stukken uit het gemeente-archief schiftte, bij de Gemeente waarschijnlijk bij vergissing zijn achtergebleven. Groningen. De ordening der ingekomen stukken kwam in Maart 1911 gereed. Daarna werd met het onderzoek der z.g. „losse stukken" ten Rijksarchieve begonnen. Dit onderzoek gold in de eerste plaats de stadscharters, die ter hand werden genomen om beschreven te worden. De regeling van dit archief is nog niet voltooid. Met name moet de prachtige kaartenverzameling nog beschreven wordenzij is echter wel een eindweegs gevorderd. Kampen. De inventariseering werd geregeld voorgezet. Nadat alles op fiches gebracht was, is met een alfabetische klapper daarop begonnen, waarvan reeds een goed deel is bewerkt. Leeuwarden. Een lijst werd opgemaakt van de huwelijks- proclamatiën, welke uitsluitend in de puiboeken zijn ingeschreven. Een register werd samengesteld op de resolutiën van den Magis traat van 17231748. Het volgend deel, dat van 1748 tot aan de omwenteling van 1795 zal loopen, is een goed eind gevorderd. Een begin is gemaakt met de beschrijving der stukken, uitmakende de tien Leeuwarder Placaetboekenhet eerste deel, loopende van 1518—1567, is beschreven. Leiden. De beschrijving van het omvangrijke archief van het klooster Rodenburg werd voortgezet. Er werd begonnen met het voorloopig beschrijven van de gilden-archievenbewerkt werden de archieven van de goud- en zilversmeden, de molenaars, de boek- verkoopers, de turfdragers en de schippers. De nog ontbrekende jaren 1661 1663 van de Marekerk werden op fiches gebracht. Hiermede zijn thans de doopfiches van de vier hoofdkerken tot het jaar 1700 afgeschreven en gecollationeerd. Een begin werd gemaakt aan het op naam der vrouwen over brengen van de huwelijksaanteekeningen. Het kwam gereed over de jaren 1575—1696. Maastricht. In het verloopen jaar werd de laatste hand gelegd aan het inventariseeren en ordenen der kaartenverzameling en begonnen met het napluizen en uitschrijven van het oudst aan wezig „Verdrachboek", dateerende van het jaar 1439. Verder werden klappers vervaardigd op de oude pastoreele registers. Voltooid en afgeleverd werd deel IV der doop- en geboorteakten van de parochie van Sint-Catharina Letter TZ, alsmede de klapper op de voormalige doop- en geboorteregisters der Waalsche Gemeente 1632—1796.

Nederlandsch Archievenblad | 1912 | | pagina 19