256 kring de verwezenlijking van zijn idealen toewenschte. Hij dankte prof. Fruin ook voor zijne belofte, dat de tegenwoordige leerlingen ook later nog steeds door hem in hun studie van de oude keuren en vrijheden van ons land zullen gesteund worden. N. R. C, 30 Maart 1912. Jubileum Jhr. mr. Feith. Onder de rubriek „Wat de menschen zeggen", werd in de Prov. Oron. Courant van 30 Maart 1912 een zeer waardeerend woord gesproken naar aanleiding van het zilveren jubileum van jhr. mr. J. A. Feith als rijksarchiefambtenaar op 1 April j.l. Van een eigenlijke viering van dit jubileum heeft de heer Feith niet willen weten, maar toch is het feit niet zonder eenige attentie tegenover den jubilaris voorbijgegaan, 's Morgens bij zijne komst op het bureau wachtte hem de aangename verrassing, bereid door het personeel in vereeniging met den ambtenaar belast met de ordening van het gemeente-archief, het interieur van het gebouw in feestdos te zienterwijl verder in den morgen ook de burgemeester blijk gaf van zijne belangstelling door het zenden van bloemen. 's Middags had er een receptie plaats ten huize van mr. Feith, waar velen hem met dezen dag kwamen complimenteeren. Een pastorie afgebrand. Bij den brand van de R.K. pastorie te Huissen op Donderdag 28 Maart 1912 is het heele archief gered. Openstelling oud-archief te Middelburg. Burgemeester en Wethouders van Middelburg; gezien het voorstel van den Gemeente-archivaris; gehoord het advies van den Gemeente-secretaris; gelet op artikel 3 van het Reglement op het oud-archief en op artikel 2 der instructie voor den archivaris der gemeente, maken bekend dat met ingang van 1 Mei 1912 het oud-archief der gemeente voor het publiek zal zijn opengesteld op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 912 uur voormiddags. Middelburg, 26 April 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER, Voorzitter. G. J. SPRENGER, Secretaris. Overbrenging archief Buitenlandsche Zaken. Aan het Departement van Buitenlandsche Zaken is Woensdag 3 April een aanvang gemaakt met de overbrenging in groote meubelvervoerwagens van een 257 gedeelte van de stukken, dossiers en andere bescheiden uit het archief van dit ministerie naar het in den aanstaanden zomer door het departement in gebruik te nemen nieuwe gebouw op het Plein (voormalig Rijksarchief). N. R. G, 4 April 1912. Directeur van het Haagsche Gemeentemuseum. In de vergadering van den Haagschen gemeenteraad van 29 April 1912 werd besloten om het directeurschap van het gemeentemuseum tijdelijk op te dragen aan den gemeente-archivaris, den heer Dr. H. E. van Gelder. Genealogie. Een dame, reeds eenigen tijd als zoodanig werk zaam en bekend met oude acten, belast zich met het opzoeken van stam- boomen in archieven, enz. Advertentie N. R. C., 23 Mei 1912. Jaarvergadering. De jaarvergadering der Vereeniging van archivarissen in Nederland zal gehouden worden te Leeuwarden op Donderdag 4 Juli 1912. Mr. P. G. Bos, adjunct-archivaris aan het Alge meen Rijksarchief te 's-Gravenhage, zal mededeelingen doen over „De archivaris in de literatuur". Algemeen Rijksarchivaris van België. Tot Algemeen Rijks archivaris van België is benoemd de heer Dr. Joseph Cuvelier, afdeelings- chef aan het Rijksarchief te Brussel.

Nederlandsch Archievenblad | 1911 | | pagina 11