242 dagen. Verslagen en Mededeelingen van de Vereeniging tot beoefening van Overijsselsch Regt en Geschiedenis, XXVI, 49 vlg. H. E. van Gelder. De „draperye" van den Haag. Die Haghe. Bijdragen en Mede deelingen, 1910, 173 vlg. Enkele aanteekeningen op het artikel van den heer A. Zijp. Bijdragen voor vaderlandsche geschiedenis en oudheidkunde. Vierde Reeks, IX, 198 vlg. Jaarverslag van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond, uitge bracht in de algemeene vergadering van 1 Juli 1910 te Gouda. Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond. Tweede Serie, III, 153 vlg. De Haagsche Schouwburg. T. a. p. 223 vlg. Een bedreigd monument. T. a p. 227 vlg. J. Gimberg. De St. Walburgskerk te Zutphen. Zutphen, B. Willemsen. 8U. C. J. Gonnet. Orgelbouw en oude orgels. Bulletin van den Nederlandschen Oud heidkundigen Bond. Tweede Serie, III, 230 vlg. K. Heeringa. Bronnen tot de geschiedenis van den Levantschen handel. I. 1590 1660. 2 st. Rijks Geschiedkundige Publicatiën, uitgegeven in opdracht van Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken, no. 9 en 10. 's-Graven- hage, Martinus Nijhoff. 8U. Beschrijving van Schiedam. I. Schiedam vóór 1600. Schiedam, H. A. M. Roelants. Fol. F. A. Hoefer. Enkele mededeelingen omtrent het kasteel Doorwerth. 's-Gravenhage, Mouton en Co. Fol. Korte aanteekeningen omtrent Ommen. Verslagen en Mededeelingen der Vereeniging tot beoefening van Overijsselsch Regt en Geschiedenis, XXVI, 1 vlg. Henrich van Kampen. T. a. p. XXVI, 47 vlg. Enkele aanteekeningen omtrent Blokzijl. T. a. p. XXVI, 111 vlg. De commanderieën der orde van St. Jan in Gelderland. Met 8 af beeldingen en 1 kaart. Gelre. Bijdragen en Mededeelingen, XIII, 277. Met J. S. van Veen. Het huis Wadestein of Wayestein. Met 2 afbeeldingen en 2 platte gronden. T. a. p. XIII, 333 vlg. Met J. S. van Veen. 243 Aanteekeningen over Voorst. Met 1 afbeelding en 3 uitslaande platen. T. a. p. XIII, 341 vlg. De archieven van kerspelen en marken, berustende in het depót van 's Rijks archieven in Drente. Leiden, Boekhandel en drukkerij v.h. E. J. Brill. 8°. De archieven van ontbonden vereenigingen en commissiën, berustende in het depót van 's Rijks archieven in Drente. Leiden, Boekhandel en drukkerij v.h. E. J. Brill. 8°. Het huisarchief van Batinge. Leiden, Boekhandel en drukkerij v.h. E. J. Brill. 8°. Inventaris van de Coevorder archieven, berustende in het depót van 's Rijks archieven in Drente. Leiden, Boekhandel en drukkerij v.h. E. J. Brill. 8". Waakt en werkt. Drie toespraken door J. G. C. Joosting, C. Hille Ris Lambers en Léon Revoyre. Zaltbommel, J. Pekelharing. 8". Bronnen voor de geschiedenis der kerkelijke rechtspraak in het bisdom Utrecht in de middeleeuwen. III, 2. De begrenzing der wereldlijke en kerkelijke rechtspraken tegenover elkander. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff. 8°. Willekeuren van Drentsche marken. Verslagen en Mededeelingen van de Vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandsche recht. VI, 1, 27 vlg. L. A. Kesper. De stad Gouda in haar oorsprong en ontwikkeling. Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond. Tweede Serie, III, 75 vlg. F. J. L. KrSmer. Archives ou correspondance inédite de la maison d'Orange-Nassau. Publiée avec autorisation de S. M. Ia Reine. Ve Serie. I. 17661779. Leyde, A. W. Sijthoff. 8°. B. Lonsain. Overheidszorg in zake de herbergen en tapperijen in het oude Gro ningen (met drie platen en vignet). Groningsche Volksalmanak, 1911, 48 vlg. P. A. N. S. van Meurs. Dingtalen van het schouwen in Nieuw-Lekkerland. Verslagen en Mededeelingen der Vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud- vaderlandsche recht, VI, 1, 124 vlg. J. G. C. JOOSTING.

Nederlandsch Archievenblad | 1910 | | pagina 24