Jlek^dik^ jlrclnencnblak 1910/1911. No- 2- Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland. Verbetering der positie van gemeente-archivarissen en der verzorging van gemeente-archieven. Amendementen op het voorstel der enquête-commissie. Zooals aan hen, die de jaarvergadering op 1 Juli 1.1. te Gouda bij woonden, welbekend is, heeft de Commissie van enquête in zake de positie der gemeente-archivarissen dien dag door voorlezing van een beredeneerd verslag van haar onderzoek met conclusies rapport uitgebracht. Besloten is toen, dat verslag met conclusies en bijlagen, deze eenigs- zins bekort, in het Archievenblad te doen drukken, ten einde de leden gelegenheid zouden hebben het in dit blad te bespreken, waarna het, liefst in de a.s. buitengewone ledenvergadering, aan de orde zou komen. Aan dat besluit is door opneming in de eerste aflevering van den loopenden jaargang voldaan Wenschende bij te dragen tot de bedoelde behandeling, hebben wij op de aan het slot voorgestelde samenvattende motie 2) de volgende amende menten ontworpen, welke wij bij het aan de orde stellen zullen indienen a. Te lezen: de gemeentewet zoodanig behoort te worden gewij zigd, dat de aanstelling der gemeente-archivarissen wordt opgedragen aan den gemeenteraad b. Te lezen: de bezoldiging der gemeente-archivarissen behoort te zijn Goedgekeurd bij Kon. besl. van 29 Sept. 1891. Bijdragen voor dit tijdschrift te zenden aan Dr. E. WIERSUM te Rotterdam. 1) Blz. 19-63. 2) Blz. 24.

Nederlandsch Archievenblad | 1910 | | pagina 1