98 Groningen. Besloten werd om voor den dienst 1910 een bedrag van 1500 uit te trekken voor een „deskundige", die „onder leiding en toezicht van den Rijksarchivaris" het oud-archief moet „ordenen en inventariseeren". De benoeming had nog niet plaats. Leiden. Voor den archivaris en voor den ambtenaar W. P. van Rhijn werd tractementsverhooging toegestaan. VI aar dingen. De archivaris werd in vasten dienst aangesteld. II. Toestand der Verzamelingen. Alkmaar. De archieven bevinden zich in goeden staat. Hetzelfde wordt verklaard van de archieven van: Amsterdam, Breda, Dordrecht, Gouda enz. als vorige jaren. III. Bewaring der Verzamelingen. Gouda. Het gebouw bevindt zich in bevredigenden staat; doch de slechte toestand der muren verergerde zoodanig, dat er zeer spoedig middelen zullen moeten worden aangewend om daarin afdoende verbetering te brengen. 's-Gravenhage. In Juli werd een vrijstaand groot huis aan den Zwarten Weg, no. 6, gehuurd, dat voor het archief wordt inge richt. Hoewel de ijzeren rekken toen nog niet gereed waren, werd het gebouw 23 December door het personeel betrokkende over brenging der archivalia was toen voltooid. Groningen. Plannen zijn beraamd om het archief te bergen in het kantoor van den Gemeenteontvanger. Haarlem. Zeer voldoende, maar bergruimte is schier niet meer te vinden. Kampen. De behoefte aan ruimte deed zich gevoelen. Leeuwarden. Bij herhaling wordt gewezen op het brand gevaar. N ij m e g e n. Het dak is vernieuwd. Schiedam. De beneden-achterkamer is van een brandvrijen vloer voorzien en van stellingen tot het opnemen van archivalia. Vlaardingen. De ingerichte brandvrije ruimte werd in gebruik genomen. IV. Beschrijving der Verzamelingen. Alkmaar. Het getal fiches wegens doopen, trouwen en begraven werd aangevuld. Amsterdam. Het familie-archief De Graeff werd in regesten voltooid en met de beschrijving daarvan aangevangen. De beschrijving van oude boedelpapieren der Weeskamer werd voortgezet en de naamklapper wederom aanzienlijk uitgebreid. 99 Gereed kwamen de doopacten op losse kaarten, teruggaande tot het jaar 1765. Van het topografisch register op de kwijtscheldingen kwam 17321755 gereed. Tot 1650 werd de alphabetische lijst van de gekochte poorterschappen voortgezet. Breda. Registers op de verpondingskohieren werden aange vangen; een klapper op 4 deelen Doopboek der Groote Kerk kwam gereed. Deventer. Nadat het oudste gedeelte tot 1591 geheel was beschreven, is de beschrijving ter hand genomen van het archief van 1795 tot 1813. Dordrecht. De inventaris der Archieven van den Grafelijken tijd verscheen in druk. Begonnen werd met het afdrukken van de regestenlijst. De beknopte inventaris der archieven der kerkelijke instellingen vóór 1572 verscheen als bijlage bij het verslag. De beschrijving van 't archief 1572—1795 werd voortgezet. De klapper op de Raadsnotulen is tot 1827 gevorderd; gewerkt werd aan het register op de actenboeken van 1401 1532; een paar klappers op de doodenlijsten kwamen tot voltooiing. 's-Gravenhage. Bij de overbrenging werd de gelegenheid te baat genomen om een reeds ontworpen geheel nieuwe ordening van het gedeelte tot 1795 ten uitvoer te leggen; een voorloopige inventaris kwam voor een groot deel daarvan gereed. De beschrijving der boedelpapieren werd voortgezet. Van 1200 stuks uit de verzameling onbeschreven charters werden regesten gemaakt. Haarlem. Met het beschrijven van een oud familie-archief werd voortgegaan. Kampen. Met de inventariseering werd onafgebroken voort gegaan. De catalogus van het nieuwe archief is in fiches gereed. Het archief van den gemeente-ontvanger werd geïnventariseerd. Leeuwarden. Een register werd vervaardigd op de huwe- lijksproclamatieboeken der Hervormde Kerk van 1612—1615. Alphabetische naamlijsten werden samengesteld van de leden van Magistraat, Gezworen gemeente, Vroedschap, Burgemeesters, Wethouders, Gemeenteraad, Raadsheeren, Procureurs-Generaals, Griffiers bij den Hove, Advocaten, Notarissen en van de broeders der gilden. Leiden. De ordening kwam gereed der archieven van het Sinte Barbara klooster, het Sinte Ursula klooster te Leiden, dat van Sinte Ursula te Warmond, hét klooster Sint Hieronimusdal of Lopsen en het klooster Marienhaven te Warmondmet het archief van het klooster Engelendael te Leiderdorp werd een begin gemaakt en de

Nederlandsch Archievenblad | 1910 | | pagina 10