B. M. de Jonge van Ellemeet. 214 Zie E. Wiersum. J. Q. C. Joosting. De archieven der elkander vóór 1814 opgevolgde gewestelijke besturen van Drente. Leiden, Boekhandel en drukkerij v.h. E. J. Brill. 8°. De kerkelijke rechtspraak in het bisdom Utrecht vóór het Concilie van Trente. Bijdragen en Mededeelingen van het Historisch Genootschap, XXX, LXXXII. L. A. Kesper. Brief over een op den 17den November 1572 te Delft gehouden vergadering van de Staten van Holland. Bijdragen en Mededeelingen van het Historisch Genootschap, XXX, 231 vlg. F. J. L. Kramer. Archives ou correspondance inédite de la maison d'Orange-Nassau. Publiée avec autorisation de S. M. la Reine. 11Ie Série. III. 17001702 Leyde, A. W. Sijthoff. 8°. Nederland en zijn Vorstenhuis. Redevoering naar aanleiding van de geboorte der Prinses van Oranje-Nassau, uitgesproken in de gehoorzaal der Rijksuniversiteit te Utrecht, 7 Juni 1909. Amsterdam. S. L. van Looy. 8°. S. Moulijn. Het koninklijk park het Loo. 12 lithografieën. Met his torische inleiding door F. J. L. Kramer. Titelblad in houtsnede van J G Veldheer. Boekversiering van J. B. Heukelom. Amsterdam, S. L. van Looy. L. W. A. M. Lasonder. Acta der Zeeuwsche synode van 1638. Archief, uitgegeven door het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, 1909, 97 vlg. Bijdrage tot de geschiedenis van de hooge vierschaar in Zeeland. Academisch proefschrift. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff. 8°. B. Lonsain. Het gesnoeide vaandel van het Burgerregiment (met plaat). Gronino-- sche Volksalmanak, 1910, 91 vlg. P. A. N. S. van Meurs, ,„™Den Ha3g 156?" Die HaShe- Bijdragen en Mededeelingen 1909, 408. Th. Morren. Het huis Honselaarsdijk. Uitgave van de vereenigtng „Die Haghe" Leiden, A. W. Sijthoff's Uitgevers-Maatschappij. Van badhuis tot kurhaus. Geschiedkundige schets. 's-Gravenhaagsche Boekhandel v.h. Gebr. Belinfante. 215 S. Muller Fz. Het oud-Hollandsche huis. Utrecht, A. Oosthoek. (Met W. Vogelsang). De reis van Jan Cornelisz. May naar de IJszee en de Amerikaansche kust, 1611 1612. Yerzameling van bescheiden. Werken, uitgegeven door de Linschotenvereeniging. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff. 8". De Groote Zaal te Woerden. Bulletin van den Nederlandschen Oud heidkundigen Bond, Tweede Serie, 11, 50 vlg. Eene gereformeerde abdis. Met een prent. Oud-Holland, XXVII, 20 vlg. Onze kerkelijke toestanden in de tweede helft der 16de eeuw. Onze Eeuw, 1909, I, 71 vlg., 193 vlg. Goede voorgangers van de juridische faculteit. Jaarboekje voor ge schiedenis en oudheidkunde van Leiden en Rijnland, 1909, 45 vlg. Advys ende Oordeel van Heere Jacob van Campen een vermaert architeck over de inodelle van de nieuwe (Mare) Kerck. T. a. p. 109 vlg. Eene zeventiende-eeuwsche loterij. Die Haghe. Bijdragen en Mede deelingen, 1909, 404 vlg. Een belangrijk vonnis betreffende bescherming van monumenten in Duitschland. Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond, Tweede Serie, II, 22 vlg. Accijnshuisjes te Leiden. T. a. p. 29 vlg. Raadhuis te Rotterdam. T. a. p. 47 vlg. Stedelijk Museum te Leiden. T. a. p. 108 vlg. Het huis Bethlehem aan de Gasthuisstraat (C No. 12) te Gorinchem. T. a. p. 119 vlg. De St. Servatiusbuste in de Sint Servaaskerk te Maastricht. T. a. p. 129 vlg. Het Arsenaal of voormalig O. Z. Huiszittenhuis te Amsterdam. T. a. p. 186 vlg. Keulsche invloed op de Nederlandsche goudsmeedkunst. T. a. p. 221 vlg. W. G. van Oyen. Het huwelijk door graaf Hendrik van den Berg met gravin Jeronima Catharina von Spauer gesloten volgens de wetten hier te lande bekrachtigd. Gelre. Bijdragen en Mededeelingen, XII, 459 vlg. H. D. J. van Schevichaven. De wording der Historia Gelrica(Merula, Lenting, Pontanus) 1597—1638. Met 4 facsimilés. Gelre. Bijdragen en Mededeelingen, XII, 313 vlg. J. C. OVERVOORDE.

Nederlandsch Archievenblad | 1909 | | pagina 9