J. L. van Dalen. 212 Inventaris van het archief der gemeente Dordrecht. I. De grafelijke tijd. 1200 1572. Dordrecht, J. P. Revers. 8°. P. Doppler. Lijst van religieuzen van het adellijk vrouwenklooster „De Witte Vrou wen" te Maastricht in 1551. Maasgouw XXXI, 23 vlg. Naamlijst der religieuzen van Sinnich in 1544. T. a. p. 24 vlg. Eene ordonnantie van de Magistraat van Venlo op de munten uit de XVIe eeuw. T. a. p. 30 vlg. Zilver der Schutterij van de heerlijkheid St. Pieter nabij Maastricht. T. a. p. 41 vlg., 78 vlg. Reglement op den ijk te Maastricht uit de XVI>e eeuw Tap 54 vlg. Eene ordonnantie op de arbeidsloonen te Venlo van 1638 Mei 15. T. a. p. 58 vlg. Benoeming van Nicolaas Frans Jozef Strens tot drossaard der graaf schappen Qeleen en Anrstenrade, 4 Januari 1784. T. a. p. 69 vlg. Schepenbrieven van het kapittel van St. Servaas te Maastricht. Publi cations de Ia société historique et archéologique dans le Limbourg, XLIV, 2 vlg. Une lettre de Guillaume Lindanus, évêque de Ruremonde, au nragistrat de Venlo, du 10 Mars 1574. T. a. p. 406 vlg. J. M. H. Eversen. Over den loop van de rivier de Jeker bij en in Maastricht. Maasgouw XXXI, 38 vlg. Commissiebrief voor Christiaan van Eynatten als Brabantsch Hoog- schout te Maastricht. T. a. p. 65 vlg. Officiëele kleederdracht voor de Magistraatspersonen. T. a. p. 71 vlg. J. A. Feith. Uit het leven der Jufferen op 't Broerkerkhof. Groningsche Volks almanak, 1910, 16 vlg. Groenenberg—Euvelgunne. T. a. p. 158 vlg. R. Fruin. De Kroniek van Pieter Joossen Altijt Recht Hout. Overdruk uit Archief, uitgegeven door het Zeeuwsch Genootschap. Middelburo-, J. C. en W. Altorffer. 8°. J. Geesink. De smalle verdeeling van Vollenhove. Verslagen en Mededeelingen der Vereeniging tot beoefening van Overijsselsch regt en oeschiedenis XXV, 120 vlg. 213 H. E. van Gelder. P. L. Tak. Herdrukken uit de Kroniek, verzameld door J. W. Al- barda en H. E. van Gelder. Met een inleiding van F. M. Wibaut en een bibliographie. Rotterdam, Uitgevers-Maatschappij v/h. H. A. Wakker Co. 8°. D. S. van Zuiden. Haagsche straatnamen in hun afkomst en betee- kenis nagespoord en toegelicht. Onder toezicht en met een inleiding van H. E. van Gelder. Met een plattegrond van 's-Gravenhage en Scheve- ningen, aangevende de geleidelijke uitbreidingen tot heden. Gouda, G. B. van Goor. 8°. Een middeneeuwsch grootbedrijf. De Beweging, 1909, 92 vlg. Aanteekeningen over Alkmaar's monumenten. Bulletin van den Neder- landschen Oudheidkundigen Bond, Tweede Serie, II, 67 vlg. J. Gimberg. Feesten en maaltijden te Zutphen in de middeleeuwen. Gelre. Bij dragen en Mededeelingen, XII, 247 vlg. P. J. Glasz. Een en ander uit de geschiedenis der Alkmaarsche doopsgezinden vóór 1500. Doopsgezinde Bijdragen, XLIX, blz. 1 vlg. Texelsche pastoors en Gereformeerde Synodes. 15721573. Bijdra gen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem, XXXII, 459 vlg. Dr. Bernardus Blok. Bijdragen voor Vaderlandsche geschiedenis en oudheidkunde. Vierde Reeks, VIII, 229 vlg. C. J. Gonnet. Briefwisseling tusschen de gebroeders Van der Goes (1659 -1673). II. Amsterdam, Johannes Müller. Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap. Derde Serie, no. 11. J. G. Veldheer. Frans Hals in Haarlem. Teekeningen met bijschrift van C. J. Gonnet, benevens reproductiën der schilderijen met tekst van F. Schmidt Degener. Amsterdam, S. L. van Looy. F. A. Hoefer. Eenige historische mededeelingen omtrent Hasselt. Verslagen en Mededeelingen der Vereeniging tot beoefening van Overijselsch regt en geschiedenis, XXV, 27 vlg. Een gevaarlijk personage. T. a. p. 133 vlg. Het reventer te Zwolle. Bulletin van den Nederlandschen Oudheid kundigen Bond, Tweede Serie, II, 155 vlg. Mededeelingen omtrent den Wildenborch. Met kaart. Gelre. Bijdragen en Mededeelingen, XII, 209 vlg. Een stukje oud-Doesburg, Met afbeelding. T. a. p, 243 vlg.

Nederlandsch Archievenblad | 1909 | | pagina 8