210 Bibliographie der werken van Nederlandsche archivarissen over 1909 door prof. dr. H. Brugmans. J. H. Been. De avonturen van een stadhuisklerk. Met teekeningen van J. B. Heu- kelom. Amsterdam, L. J. Veen. 8°. Spekkie, de pijper der zeesleepers. Met illustraties en bandontwerp van B. Midderigh en J. MidderighBokhorst. Amsterdam, Uitgevers maatschappij Erven Martin G. Cohen. 8°. E. van Biema. De nationale konst-gallery en het koninklijk museum. Bijdrage tot de geschiedenis van het rijksmuseum. Amsterdam, Frederik Muller. 8°. (Met E. W. Moes). W. J. J. C. Bijleveld. Geschiedenis van het kasteel Endegeest. Met negen illustratiën en vier uitslaande tabellen. Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en Rijnland, 1909, 1 vlg. The Dutch nobility past and present. The nobilities of Europe, I. Genealogische aanteekeningen uit een oud missaal. Wapenheraut XIII, 29. Gegevens uit een oude Voorschotensche bijbel. T. a. p. 65 vlg. Iets over de bevolking van Rijnland in 1622. T. a. p. 241 vlg. R. Bijlsma. Het archief van de gemeente Delfshaven. Archief der gemeente Rot terdam. Rotterdam, Wed. P. van Waesberge Zoon. 8°. De archieven der gemeenten Kralingen, Charlois en Katendrecht. Archief der gemeente Rotterdam. Rotterdam, Wed. P. van Waesberge Zoon. 8°. P. G. Bos. Aanteekeningen omtrent het zeventiende-eeuwsche Groningen. Gro- ningsche Volksalmanak, 1910, 118 vlg. In deze bibliographie zijn niet opgenomen: lc. De verslagen, door verschil lende archivarissen krachtens hun instructie uitgebracht, met de daarbij behoorende bijlagen. 2°. Studiën van geringen omvang, boekbeoordeelingen enz. 3°. De aiti- kelen, opgenomen in het Nederlandsch Archievenblad, die gemakkelijk in de inhouds opgave zijn na te zien. Ter voorkoming van abuizen blijft de samensteller met nadruk aandringen op toezending van overdrukken ten behoeve van deze bibliographie. 211 L. G. N. Bouricius. Het publiek vervoerwezen van den Haag in de XlXe eeuw. Met dertien afbeeldingen. Die Haghe. Bijdragen en Mededeelingen, 1909, 281 vlg. 30 jaren sneltreinverkeer. Economist, LVIII, 276 vlg. Spoorwegen in het Turksche rijk. T. a. p. 900 vlg. Joh. C. Breen. Kroniek van Amsterdam van 1 Januari 1907 tot 31 October 1908. Zevende jaarboek der Vereeniging Amstelodamum, 1 vlg. Geschiedenis der huizen Heerengracht 10 met Brouwersgracht 39, en Heerengracht 68, 64 en 66. T. a. p. 81 vlg. Topographische geschiedenis van den Dam te Amsterdam, met 2 bij lagen. T. a. p. 99 vlg. De juiste datum der opening van Amsterdam's eerste Beursgebouw. T. a. p. 209 vlg. Redding van drenkelingen. Navorscher, LVIII, 291 vlg. C. W. Bruinvis. De Gevangenissen, inzonderheid het Tuchthuis te Alkmaar. Niet in den handel. 1908. Vergrooting der R. C. Kerk te Egmond aan Zee verboden in 1684. Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem, XXXII, 157 vlg. Bestreden testamenten. T. a. p. 311 vlg. Frederik Jacobsz. Schimmelpenninck, bekeerling te Alkmaar. T. a. p. 458 vlg. Nadere mededeelingen over kunstenaars en hun werk in betrekking tot Alkmaar. Oud-Holland, XXVII, 115 vtg. Isaac van Nickelen, schilder en zijdewever. T. a. p. 241 vlg. f F. Caland. Bloys van Treslong. Wapenheraut XIII, 319 vlg. H. T. Colenbrander. J. H. van der Palm. Geschied- en redekunstig gedenkschrift van Nederland's herstelling in den jare 1813, met historische inleiding. Klas siek letterkundig Pantheon. No. 4. Zutphen, W. J. Thieme Co. KI. 8 Ontstaan der Grondwet. Bronnenverzameling. II. 1815. 's Rijks Ge schiedkundige Publicatiën, uitgegeven in opdracht van den Minister van Binnenlandsche Zaken. Kleine Serie. VII. 's Gravenhage, Martinus Nijhoff. 8°. Nederlaag. Gids, 1909, III, 1 vlg. Nederland bij het Hudsonfeest. T. a. p. 544 vlg. Holland-Amerika-lijn. T. a. p. IV, 112 vlg.

Nederlandsch Archievenblad | 1909 | | pagina 7