112 Het bewerken der giftboeken op de bekende wijze zal waar schijnlijk in 1909 definitief ten einde worden gebracht. Schiedam. De inventaris is in het najaar in druk verschenen met het maken van regestenlijsten en indices is sedert een begin gemaakt. Ti el. Tot eene beschrijving van het oud archief kon niet worden overgegaaneen nominatieve staat der oude charters is niet aanwezig. Utrecht. De uitgave van het supplement van den inventaris wacht nog op het gereedkomen der indices, welke echter belangrijk vorderden. De beschrijving der verworven notariëele archieven kwam gereed. Evenzoo die van de archieven der gilden en broederschappenmet die van de godshuizen is een aanvang gemaakt. De beschrijving der charters der St. Geertruid- en der St. Jacobs- kerk kwam gereed, met de bewerking van den inventaris van het archief van kerkvoogden kan dus begonnen worden. De klapper op de Raadsresolutiën 1577 1599 is voltooid, die op de certificatie- en procuratieboeken reeds grootendeels overgeschreven. Vermeld wordt voorts de uitgave van Dr. Brom's Regesten- lijst (stukken tot 1301). Vlissingen. Het oud-archief van het Burgerweeshuis werd beschreven. Aanwinsten. Arnhem. De oude burgerboeken der stad, tot nog toe ten raadhuize aanwezig, zijn naar het archiefgebouw overgebracht. Deventer. Vermeld dienen eenige stukken uit het tijdvak van j 7Q51813, te voorschijn gekomen uit eene kast van het bureau van den Secretaris der gemeente. Dordrecht. Het onvolledige archief der opgeheven schutterij. Een resolutieboek van Vaders van het Heilige Geest- en Pesthuis ter Nieuwerkerk, 1673 1795. Gouda. Door aankoop werden verkregen 74 charters betref fende het Clarissenklooster. Met heeren Commissarissen, gesteld over de pijpenfabrieken en den pijpenhandel, werd onderhandeld over de overbrenging van het archief van het Pijpenmakersgild. Kampen. Van de erven Lemker werden registers en stukken ten geschenke ontvangen. Leeuwarden. Het archief van den Schuttersraad. 113 Boeken en papieren, betreffende het Dr. Douwe Tietema-leen, en de geheime notulen van den Raad van 1851 tot 1890 met bijlagen van 18571890. Leiden. Een niet omvangrijke, doch voor Leiden hoogst be langrijke serie bescheiden werd dit jaar van het Aartsbisschoppelijk Kapittel van Utrecht bij de Oud-Bisschoppelijke Klerezie in bruikleen ontvangen. Middelburg. Van 't polderbestuur van Walcheren werden ont vangen twee rekeningen van den Rentmeester der Staten van Zeeland Cornelis Coene, in één band, betreffende de rentieren 1581/3 en 1583/4. Voorts werd verkregen wat nog van 't vroegere Timmermansgilde in particuliere handen was. Nijmegen. Het archief der opgeheven Schutterij loopende van 1837—1907. Rotterdam. De notariëele protocollen tot 1811, voor zoover deze afkomstig zijn van notarissen, die geresideerd hebben te Rotter dam en te Delfshaven. Behalve met het archief der Doopsgezinde gemeente, dat voor bruikleengeving in het begin van het jaar naar het archiefdepöt werd overgebracht, kwam de archivaris in aanraking met het archief van de armbezorgers der Oud-Kath. gemeente in den Oppert (Bestuur van het St. Laurens Arm- en Weeshuis). Bij het aanbrengen van eenige ordening in de losse stukken van dat archief bleek al spoedig, dat er zich tallooze papieren onder bevonden van Rotterdamsche boedels, waarvan een der armbezorgers executeur was geweest, doch die met het archief zelf niets hadden uit te staan. Belangrijke documenten, registers en brievenverzamelingen, af komstig van Isaac van Teylingen (geboren 1735, gestorven 1813), den vroegeren Burgemeester. Jhr. Prins van Westdorpe stond af alle stukken, welke hij van Mr. Adriaen Theodore Prins, die in het tweede kwartaal van de 19de eeuw hier verschillende betrekkingen bekleedde, onder zich had. Utrecht. De notariëele protocollen tot 1811 werden over genomen en volgens den gemaakten inventaris geordend. Verliezen. Middelburg. Op verzoek van den polder Walcheren werden in bruikleen afgestaan vijf registersrekeningen van de Water- en dijkpenningen over Walcheren 1529 en 1532, 154243, 154245, 1580—81. Rotterdam. Als verliezen moeten geboekt wordende minuut-

Nederlandsch Archievenblad | 1909 | | pagina 35