160 verschillende bronnen werd een alphabetische lijst van gekochte poorterschappen, loopende van 1531 1652, aangelegd en tot 1606 voltooid. Wat het nieuw archief betreft, aldaar werd de reorganisatie der stukken van de afdeeling Algemeene Zaken voortgezet tot 1871. Het archief van de afdeeling Schutterij en Militie werd van het jaar 1804 tot en met 1896 van overbodig papier gezuiverd. Arnhem. Een volledige uitgaaf der stadsrekeningen is ter hand genomen. Die van 13531363, alle nog in het latijn gesteld, en ook eenige latere, zijn reeds overgeschreven en persklaar gemaakt. Voor de noodzakelijke toelichting is nog eenige verdere studie noodig. Het scheen gewenscht met den aanvang van het drukken daarop te wachten. Breda. Voortgegaan werd met het vervaardigen van regesten- lijsten en indices, voorzoover de drukke correspondentie den archi varis daartoe tijd liet. Delft. Een inventaris van het archief der dienstdoende schutterij der gemeente Delft werd in het verslag gepubliceerd. Deventer. De nadere beschrijving en de regeling van de stukken, behoorende tot de oudste afdeeling van het stadsarchief, is gereed gekomen, zoodat een catalogus van de tot dat gedeelte be hoorende archieven van „Schepenen en Raad", Gezworen Gemeente" en „Achtenkamer" thans is opgemaakt. Door de voltooiing van dezen omvangrijken arbeid is het belangrijk gedeelte van het archief der stad, loopende tot het jaar 1591, beschreven en geordend. Tevens werd vervaardigd de bladwijzer op het zesde deel der Cameraars- rekeningen, die weldra ter perse zal kunnen worden gelegd. Dordrecht. Bewerkt werd een regestenlijst op het archief van den grafelijken tijd. Door verschillende omstandigheden kon met den druk nog niet begonnen worden. De beschrijving der stukken is geheel in overeenstemming met de voorschriften der Handleiding. De inventaris is daardoor van bescheiden omvang, maar de regestenlijst zeer uitvoerig. De voorloopige beschrijving der archieven van 1572—1795 is een goed eind gevorderd. Met het maken van klappers werd geregeld voortgegaaneen begin werd gemaakt met die op de actenboeken 14031532, die op de raadshandelingen 185175 werd voltooid, die voor 1813—51 voort gezet. Gouda. De werkzaamheden betreffende de archieven van het vereenigd Wees- en Aelemoezeniershuis liepen ten einde. Een sum miere inventaris dier archieven kwam gereed. '§Gravenhage. De voorloopige inventaris van het archief 161 van den rentmeester der ambachtsheerlijkheid Rijswijk kwam gereed. De beschrijving der in het vorig verslag gesignaleerde pakken „varia" werd voortgezet. Een begin werd gemaakt met een fiches-klapper op de resoluties van de Groote Wet, die gereed kwam tot 1672, wanneer de invloed van de vroedschap zoodanig werd ingekort, dat slechts enkele zaken aan haar medezeggenschap werden onderworpen. Daarom werd met een gelijke klapper op de resoluties van de Kleine Wet begonnen, die tot 1621 vorderde. Een klapper op de appointe- mentboeken werd gebracht tot 1676, een op de doopboeken der nieuwe kerk 1656—75. Ook werd een overzicht samengesteld van de wijzigingen in de bestuursinrichting van 17951851 met opgave der fungeerende personen. (Gedrukt in de Bijdr. en Med. van de Ver. die Haghe). Een begin werd gemaakt met een ordening der boedel papieren, behoorende bij het archief van de weeskamer. Kampen. Met de inventariseering werd voortgegaan, zoodat in Nov. het negende deel van het register van charters en bescheiden, loopende over het tijdvak 1631 1635, geheel gereed voor de pers kon worden overgegeven. Leeuwarden. De verschillende registers werden bijgehouden en voortgezet. Een register op de doopboeken der Herv. Kerk 1603—1715 kwam tot stand. Hiermede is de bewerking der kerk boeken voltooid. Een vervolg op Eekhoffs Geschiedkundige Plaats beschrijving van Leeuwarden werd onderhanden genomen. Leiden. Bewerkt werden het 2de en 3de deel van den cata logus der prentverzameling. Met de bewerking van het weeskamer archief werd voortgegaan. De boedels werden alphabetisch gerang schikt, die met de letters A—L (2006 boedels) kwamen gereed. De beschrijving der stadscharters vorderde tot het begin der 16e eeuw. Het archief van de getijdenmeesters van de Sint-Pieterskerk werd verder afgewerkt en daarna definitief geordend. De in 1905 voor bereide beschrijving van het archief van het Sint-Agnietenklooster kan geschieden. De reeds aanwezige beschrijving der zegels werd aangevuld met die van de charters uit de archieven van het kapittel van St.-Pancras, van de St.-Pieterskerk en van de O. L. V. kerk. Het archief van het klooster van St. Michiel werd voorloopig be schreven. Verder werden de doopboeken van de Hooglandsche kerk over de jaren 1667 1674 bewerkt. Ook die der Pieterskerk uit het eind der 18e eeuw (1770—1795) en de doopboeken der Ned. Herv. kerken tot 1660. Maastricht. De klapper op de doopregisters der St. Catharina- parochie is in bewerking. De minuut van dien klapper is zoo goed als gereed en zal in het net overgeschreven drie deelen folio bevatten.

Nederlandsch Archievenblad | 1908 | | pagina 43