100 en van geschiedkundig belang wordt voltooid binnen vijf jaren na de afkondiging dezer wet, en voorts om de vijf en twintig jaren herhaald. Art. 60. De administratieve waterschaps-archieven blijven volgens de voorschriften, deswege in de reglementen van het waterschap te geven, onder beheer van het waterschaps-bestuur. Art. 61. De geschiedkundige waterschaps-archieven worden, op last van Gedeputeerde Staten, overgebragt in Zuidholland in het rijks-archief en in de overige provinciën in het geschiedkundig archief der provincie. Indien het waterschap in meer dan ééne provincie ligt, wordt de last, na verhoor van de Gedeputeerde Staten dier verschillende provinciën, ver strekt door Onzen Minister van binnenlandsche zaken. ZESDE TITEL. Van marke-genootschappen. Art. 62. De archieven, althans tot de invoering der fransche wet geving hier te lande, der marke-genootschappen, zoowel der sedert dat tijdstip ontbondene als der thans nog bestaande, worden, zooveel doenlijk, overgebragt in het geschiedkundig archief der provincie, waarin de marke geheel of voor het grootste deel ligt. Art. 63. De provinciale archivaris maakt deswege met de tegen woordige houders dier stukken de noodige schikkingen, die echter de goedkeuring van Gedeputeerde Staten behoeven. Art. 64. Voor zooverre binnen drie jaren na de afkondiging dezer wet geene zoodanige schikkingen zijn tot stand gekomen, wordt dit punt nader door Ons geregeld ZEVENDE TITEL. Van de archieven der b ij zond ere Hooge kollegiën van staat. Art. 65. Door bijzondere Hooge kollegiën van staat verstaat deze wet de beide Kamers der Staten-generaal den Raad van state de departementen van algemeen bestuur; de Algemeene rekenkamer het Munt-kollegie. Art. 66. Het beheer harer archieven wordt door ieder der beide Kamers der Staten-generaal als huishoudelijke zaak geregeld. N.B. o» i

Nederlandsch Archievenblad | 1908 | | pagina 10