INHOUD. Gedrukt bij Erven B. van der Kamp, Groningen. Blz. Naamlijst der leden van de Vereeniging van Archivarissen in Nederland 1. De zeventiende jaarvergadering, gehouden te 's Hertogenbosch op 2 Juli 1908 4- Toespraak van den Voorzitter, Mr. S. Muller Fz5. Enkele opmerkingen naar aanleiding van het „Register van het archief van Groningen", door Mr. P. G. Bos17. De overneming der oude kerkregisters door de ambtenaren van den Burgerlijken Stand en hare rechtsgevolgen, door Mr. S. Muller Fz. 31. De Archiefwet van Bakhuizen van den Brink, door Mr. S. Muller Fz. 83. Het nieuwe Staats-archiefdepót-te Antwerpen, door Dr. J. Cuvelier, met een afbeelding en twee plattegronden101. Het nieuwe registratuur-stelsel bij de gemeente-administratiën, door Dr. E. Wiersum106. Nogmaals de oude Doop-, Trouw- en Begrafenis-registers op het archief te Amsterdam, door Mr. W. R. Veder116. De archieven der garnizoenskerken in de Zuidelijke Nederlanden, door Mr. R. Fruin124. Overzicht betrekkelijk de „Staten van Oorlog" van de Republiek der Vereenigde Nederlanden, door W. R. H. Wakker 125. Het internationaal congres van archivarissen en bibliothecarissen, in 1910 te Brussel te houden, door Mr. R. Fruin175. Nederlandica in Belgische archieven, door Dr. M. Schoenoen 177. Ruiling van archiefstukken met België, door Mr. R. Fruin 226. Het uitleenen van archiefstukken, door Mr. R. Fruin233. Het bewaren van oude oorkonden in verband met de afschaffing der tienden, door Mr. W. C. Mees238, Chronologische aanteekeningen, door Mr. R. Fruin271. Kleinere bijdragen. Vervreemding van stukken uit het archief der stad Zieriksee in 181156- Extracommercialiteit van archiefstukken240. Jaarsdagstijl te Alkmaar242. Camille Bloch over inventarissen en regestenlijsten 280. Geen openbaarheid van archieven281. Zorg voor archiefstukken282.

Nederlandsch Archievenblad | 1908 | | pagina 4