64 A. J. A. Flament. Diplomen en charters der proosdij van Meerssen te Brussel in het Algemeen Rijksarchief. Publications de la Société historique et archéolo- gique dans le duché de Limbourg, XLII, 473 vlg. Beschrijving der stad Maastricht door Adam van Broechuysen. T. a. p. XLII, 4 vlg. Familie Gronsfeldt-Diepenbroeck en Töring-Ittenbach. Maasgouw, XXVIII, 49 vlg. De vereering van Sint Nicolaas bizonder in Nederland en vooral met het oog op de vraag of zij in verband staat met de Germaansche mythologie. Geschiedkundige Bladen, I, 1 vlg. Bijdrage tot de geschiedenis der lijfstraffelijke rechtspleging op het grondgebied van Limburg vóór 1794. T. a. p. I, 350 vlg. De Nederlandsche Beroerten en de briefkaarten. Katholiek, CXXX1, 322 vlg. H. E. van Gelder. De „Draperye" van den Haag. Die, Haghe. Bijdragen en Mede- deelingen, 1907, 229 vlg. J. Gimberg. Zutphensche poorten. Gelre. Bijdragen en Mededeelingen, X, 185 vlg. C. J. Gonnet. Het huis van den bisschop van Haarlem Nicolaes van Nieuwland. Bijdragen tot de geschiedenis van het bisdom van Haarlem, XXXI, 308 vlg. K. Heeringa. Bladen uit het oudste keurboek en het stadboek van Schiedam. Ver slagen en Mededeelingen der Vereeniging tot uitgave der bronnen van het oude vaderlandsche recht, V, 229 vlg. Een bondgenootschap tusschen Nederland en Marokko. Onze Eeuw, 1907, III, 81 vlg. F. A. Hoefer. Aanvulling op de „Aanteekeningen betreffende de kerk van Hattem". Gelre. Bijdragen en Mededeelingen, X, 201 vlg. Uittreksels uit het oudste notulenboek der Nederlandsch Hervormde Gemeente te 's-Heerenberg. T. ap. X, 245 vlg. Bezienswaardigheden te Kampen. Bulletin van den Ned. Oudheid kundigen Bond, VIII, 80 vlg. Nederlandsche meubelen. T. a. p. VIII, 198 vlg. Uittreksels uit de doopboeken van Hattem. Navorscher, 1906, 185 vlg. Uittreksels uit het register der lidmaten der Hervormde Gemeente te Hattem. T. a. p. 211 vlg. 65 B. M. de Jonge van Ellemeet. De verheffing van Arnemuiden tot stad. Verslagen en Mededeelingen der Vereeniging tot uitgave der bronnen van het oude vaderlandsche recht V, 289 vlg. De archieven van de schuitengerechten in Drente. Leiden, Boekhandel v/h. E. J. Brill. 8°. Het archief der heerlijkheid Ruinen. Leiden, Boekhandel v/h E I Brill. 8°. Bronnen voor de geschiedenis der kerkelijke rechtspraak in het bisdom Utrecht in de Middeleeuwen. Ie Afdeeling. De indeeling van het bisdom. I en II, 1. Werken der Vereeniging tot uitgave der bronnen van het vaderlandsche recht. He Reeks no. 8, 9. (Met Mr. S. Muller Hz.) Bijdrage tot de kennis der kerkelijke rechtspraak in 't bisdom Utrecht. Historische Avonden. Tweede Bundel, uitgegeven door het Historisch Genootschap te Groningen (Groningen, J. B. Wolters), 115 vlg. De verdeeling van het bisdom Utrecht in archidiaconaten. T.a.p. 489 vlg. F. J. L. KrSmer. Archives ou correspondance inédite de la Maison d'Orange-Nassau. Ille Série. II. 1697—1700. Leyde, A. W. Sijthoff. 8°. Bescheiden betreffende de Doelisten-beweging te Amsterdam in 1748. Bijdragen en Mededeelingen van het Historisch Genootschap te Utrecht XXVIII, 342 vlg. B. Lonsain. Een Academiebeambte in de zeventiende eeuw. Groningsche Volks almanak voor 1908, 30 vlg. P. A. N. S. van Meurs. Ontslag van trouwbeloften. Verslagen en Mededeelingen der Vereeni ging tot uitgave der bronnen van het oude vaderlandsche recht, V, 315 vlg. Verslag van een geseling te Bleiswijk in 1774. T.a.p., V, 317 vlg. Anna Maria van Schurman. Navorscher, 1906, 43 vlg. H. C. H. Moquette. Het archief van de Weeskamer te Rotterdam. Met een voorbericht van dr. E. Wiersum, archivaris der Gemeente. Rotterdam, Wed. P. van Waes- berge en Zoon. Geschiedenis der instellingen van liefdadigheid. In: Rotterdam in den loop der eeuwen, lie ged., 6e stuk, afl. 11. Rotterdam, W. Nevens. Gr. 8°. S. Muller Fz. R. C. Bakhuizen van den Brink. Briefwisseling met zijne vrienden J. G. C. JOOSTING.

Nederlandsch Archievenblad | 1908 | | pagina 37