84 Ook daarbij geene volstrekte meerderheid verkregen zijnde, heeft eene herstemming plaats tusschen hen, die bij de tweede stemming de meeste stemmen verkregen hebben. Bij staking van stemmen beslist het lot. Art. 18. Op de jaarvergadering brengt de voorzitter verslag uit en legt de penningmeester rekening en verantwoording af over zijn gehouden beheer. Art. 19. Het tijdschrift verschijnt op onbepaalde tijdstippen voor rekening der vereeniging. De redacteur zorgt voor de uitgave. Het is tegen betaling ook voor niet-leden verkrijgbaar Art. 20. De vereeniging wordt opgericht voor den tijd van negenentwintig jaren en elf maanden. Tot ontbinding der vereeniging kan niet anders worden overgegaan dan door eene meerderheid van drie-vierde der gewone leden. Bij ontbinding wordt het archief der vereeniging aan het algemeen Rijks-archief aangeboden, terwijl overigens het bij art. 1702 van het B. W. bepaalde zal moeten worden in acht genomen. Art. 21. Wijzigingen in dit reglement kunnen slechts worden aangebracht bij besluit van twee-derde der ter vergadering aanwezige leden, uitge zonderd in art. 20 al. 2, waarvoor de daar aangegeven meerderheid noodig is. 9 Aldus gewijzigd in de vergadering van 16 Juni 1900. De oorspronkelijke lezing luidde: „De gedrukte mededeelingen verschijnen op onbepaalde tijdstippen voor rekening der vereeniging. De secretaris bezorgt de uitgave en de verzending. Zij zijn tegen betaling ook voor niet-leden verkrijgbaar."

Nederlandsch Archievenblad | 1907 | | pagina 3