60 61 Groningen. Het verslag geeft onder het hoofd Gemeente- Archief een zeer lange lijst van de „afgewerkte en in gereedheid gebrachte" registers op de secretarie. Het is niet duidelijk wat met het daaronder ook genoemde „register op de akten en verdere stukken aanwezig in het gemeente-archief", bedoeld wordt. Hoorn. Ruim 200 charters werden beschreven. (Verslag v. d. Prov. Archivaris in Verslag N.-Holland.) Kampen. Bij de inventariseering werd inzonderheid gearbeid aan de beschrijving van de boekdeelen en bundels in het archief aanwezig. Deze arbeid is reeds vrij ver gevorderd. Leeuwarden. De verschillende, vroeger aangelegde registers werden bijgehouden en voortgezet, terwijl daarnevens een Register werd bewerkt op de Doopboeken der Hervormde Kerk, loopende van 17161813. De ingekomen stukken over het jaar 1902 wer den geordend en ingebonden. Leiden. Het zeer belangrijk archief van het kapittel van St. Pancras werd geheel geïnventariseerd en geordend, waarna ook de regestenlijst werd bewerkt; de inventaris omvat 875 nummers, de regestenlijst 1715 regesten. De archieven der getijdemeesters van St. Pieter en van het St. Agnes-klooster werden beschreven, doch de definitieve ordening kwam nog niet gereed. De werkzaamheden voor den catalogus der Prentverzameling eischten veel tijd. De eerste afdeeling kon nog gedrukt en in Decem ber verkrijgbaar gesteld worden. Maastricht. De klapper op de begrafenisboeken der St. Maartensparochie werd voltooid en ten Raadhuize gedeponeerd. Even zoo die op de begrafenisboeken der Fransch-Hervormden, Lutherschen en het Regiment Zwitsers. Met de klappers op de geboorte- en doop registers der voormalige parochiën werd een begin gemaakt. Roermond. De Raad verleende een crediet voor een ambte naar ter secretarie, belast o. m. met het in orde brengen van het nieuw archief. Rotterdam. De inventaris van het Weeskamerarchief is thans geheel in orde en zal het volgende jaar in druk kunnen verschijnen. Van de kleinere archieven werden onderscheidene geinventariseerd. Het zijn de volgende, vande Commissie voor het Burgerlijk Armbestuurhet College van Commissarissen der Wijken en van het College van Wijkmeesters; Kerkmeesters; Brandweer; Chirurgijns- gilde ApothekersgildeRegenten van het Stedelijk Krankzinnigen gesticht, voorheen Pest- en Dolhuis; Plaatsel. Comm. van Geneesk. ToevoorzichtGeneeskundige School; Regenten van het Stedelijk GasthuisCommissie van Administratie over het Ziekenhuis van aan Syphilis lijdende vrouwenMakelaars- en PondgaerdersgildSociëteit van Assurantie enz. binnen RotterdamCommissie voor het Archief Groote Schouwburg; Ver. tot oprichting en expl. van Hollandsche Tooneel- en Hoogd. Operavoorstellingen; Mij. Tivoli-schouwburg Commissiën voor feestvieringen, geldinzamelingen enz. De inventaris van het archief van den Grooten schouwburg is, met een inleiding van Mr. Bijlsma, als bijlage bij het verslag van de Comm. voor het archief opgenomen. Een alphabetische index werd gemaakt op de verzameling be scheiden betrekkelijk Rotterdammers en op de collectie brieven van en aan Rotterdammers. De inventaris van het archief van den Kerke- raad der Nederd. Herv. Gemeente werd, met verlof van dat college, afgeschreven. De werkzaamheden betreffende de gifteboeken werden voortgezet. Schiedam. De beschrijving der stukken uit den Franschen tijd is zoover gevorderd, dat aan het inelkaarzetten van den inventaris kan worden begonnen. Door aankoop werd een voor archief en bibliotheek zeer belang rijke collectie verworven. Ti el. Tot eene beschrijving van het oud archief kon niet worden overgegaaneen nominatieve staat der oude charters is niet aanwezig. Utrecht. In voorbereiding is een supplement op den inven taris van het archief, zeer weinig omvangrijk, maar die tevens de indices brengen zal op den catalogus en het supplement beide; aan de voorbereiding van dit zéér omvangrijke werk heeft de le klerk de Leur een groot deel van het jaar gewijd. Voor het derde deel 17951813 zijn de indices van persoons- en plaatsnamen gereed, met het tweede deel 15771795 is men reeds eenigszins gevorderd eerst zal echter nog het zaakregister voor het derde deel onderhanden genomen worden. De regestenlijsten der midden- eeuwsche Brievenboeken, vroeger reeds tot zekere hoogte voltooid, zijn nu gereed gekomen en van klappers voorzienhetzelfde werk zal voor de veel omvangrijker Certificatieboeken ondernomen moeten worden, maar daarvoor zal in 1907 geen gelegenheid zijn. Verkregen werden de afgietsels van 203 zegels van Utrechtsche gestichteneen lijst dier belangrijke collectie is als bijlage bij het verslag van de Raadscommissie van Bijstand in het Toezicht op het O. Archief opgenomen. De ten vorigen jare door den rechtskundigen ambtenaar beschreven

Nederlandsch Archievenblad | 1907 | | pagina 36