50 Van der Goes, Twent en Verboom, Hun Edele Mogende medebroederen in rade, en de Heer raadpensionaris, hebbende ingevolge en ter voldoening van hun Edele Mogende appointement commissionaal geëxamineert de resolutie van Hun Edele Groot Mogende van den 15e der gepasseerde maand, voor soverre deselve concerneert het introduceren van dubbele trouw- en doopboeken ten platten lande; waerop gedelibereert sijnde, is goedgevonden en verstaen, dat aan schouten en geregten van de dorpen in het Zuiderkwartier dezer provincie de navolgende aanschrijving zal werden gedaan. Eerzaame, vroome, discreete, goede vrienden. Nadien Hun Edele Groot Mogende bij resolutie van den 15 Junij laatstleden, onder anderen hebben goedgevonden te resolveeren„dat „voortaan dubbele trouw- en doopboeken, niet alleen door de Hervormde „kerkenraaden, maar algemeen door alle gezindheeden moeten worden ge- „houden. buiten kosten van de ingezetenen, en op onderscheide plaatsen, „dat in de doopboeken ook moet worden aangeteekent de dag en plaats „van de geboorte der kinderen, wanneer dezelve door de ouders of ge tuigen word opgegeeven, en alsdan daarbij gevoegt: „volgens opgave „der ouders of getuigen gebooren dente en ons te authoriseeren om, voor zooveel het platte land betreft, des- aangaande zoodanige ordres te stellen, waardoor aan deeze Hun Edele Groot Mogende intentie op de convenabelste en volledigste wijze worden voldaan. Hebben wij nodig geacht, UI. daarvan bij deezen kennis te geeven en teffens te gelasten, om zorge te dragen, dat dit Hun Edele Groot Mogende geresolveerde praeciselijk werden geobserveerd en naargekomen. Waartoe ons verlatende, beveelen wij UI. de bescherminge Gods. Geschreven in Den Hage, den 25 Julij 1792. Ter ordonnantie van de Gecommitteerde Raaden. En zal extract deezer gegeeven worden aan de Heeren Gecommitteerde Raaden in 't Noorderquartier tot naricht". 51 Bibliographic der werken van Nederlandsche archivarissen over 1906 door prof. dr. H. Brugmans. J. Acquoy. Uit de geschiedenis der stad Deventer. III. Het ontstaan der Hoven over den IJssel. Overdruk uit het Deventer Dagblad van 14 Sept. 1905. Als voren. IV. Een merkwaardig contract van 14 Juli 1486. Over druk als voren, 13 Nov. 1905. Als voren. V. Het ontstaan van het Klooster. Overdruk als voren 24 Mei 1906. Cameraarsrekeningen van Deventer, VI, 3. 1386, 1387 (Deventer, de Lange), blz. 272 397. 8°. E. van Biema. Nalezing van de stadsrekeningen van Amsterdam van af het jaar 1531. Oud-Holland, XXIII, 150 vlg., 238 vlg. Uit het verleden van Brack's Doelenhotel, Amsterdam, vroeger De Kloveniersdoelen. Amsterdam, Holkema en Warendorf. 8°. P. G. Bos. Uit het Oostfriesche kloosterleven. Groningsche Volksalmanak voor 1907, 153 vlg. J. C. Breen. Alphabetische lijst van gangen. Vierde Jaarboek der Vereeniging Amstelodamum, 135 vlg. C. W. Bruinvis. Alkmaar. Altaar van S. Jan Evangelist. Bijdragen tot de geschiedenis van het bisdom van Haarlem, XXX, 159 vlg. Het Middel—Begijnhof te Alkmaar. T. a. p., blz. 411 vlg. St. Laurenskerk te Alkmaar. T. a. p., blz. 418. Alkmaar. Vicarijen. T. a. p blz. 419. Het stadhouderschap van Holland hersteld, 1747. Je Maintiendrai, II (Leiden, A. W. Sijthoff), 162 vlg. H. T. Colenbrander. Gedenkstukken der algemeene geschiedenis van Nederland van 1795— 1840. II. Vestiging van den eenheidsstaat (1795— 1798). 's Rijks Ge schiedkundige Publicatiën, no. 2. 's Gravenhage, Mart. Nijhoff. Gr. 8°. deze bibliographie zijn niet opgenomen1 De verslagen, door verschil lende archivarissen krachtens hun instructie uitgebracht, met de daarbij behoorende pipagen. 2 Studiën van geringen omvang, boekbeoordeelingen enz. 3°. De arti kelen, opgenomen in het Nederlandsch Archievenblad, die gemakkelijk in de inhouds opgave zijn na te zien. Ter voorkoming van abuizen blijft de samensteller met nadruk aandringen op toezending van overdrukken ten behoeve van deze bibliooraphie

Nederlandsch Archievenblad | 1907 | | pagina 31