54 Kunstliefde heeft een eigen gebouw voor zijne collectie ingericht en vergunning verkregen, daarheen ook de in bruikleen ontvangen ste delijke schilderijen over te brengen. Van de herstellingen verdient vermelding 't aanbrengen van een doorgaande strook lood in de buitenmuren ter keering van vocht. De Gids is herzien en herdrukt, 't Provinciaal Utrechtsch Genootschap en 't museum hebben elkaar de in bruikleen gegeven voorwerpen geschonken. De indruk der leden van 't Museumverband was niet zeer gunstig over 't museum. Opgaven der vervaardigde rapporten, der gevraagde inlichtingen, der uitgeleende en ontvangen stukken en der aanwinsten. Bijlage: Beschrijving van de zegels der stad Utrecht, die bekend zijn en waarvan afgietsels aanwezig zijn in het gemeente-archief, door Mr. S. Muller Fzn. (Verslag over 't voorgevallene in de gemeenteverzamelingen in 1905, aan B. en W. aangeboden door de vaste raads commissie van bijstand in het toezicht op het oud-archief der gemeente; ook bijlage tot 't Verslag Utrecht.) Vlaardingen. Meer hulp voor schrijfwerk wordt gewenscht. Archief. „Bijna alle registers van het oud-archief en ook alle afzon derlijke stukken van het oud-rechterlijk archief waren op het einde „van het jaar op fiches geinventariseerd, zoodat nog slechts regeling „dier fiches noodig was om den inventaris geheel te kunnen op schrijven. Ook een voorloopige schifting had reeds plaats en in „het begin van 1906 zou de inventaris van het oud-rechterlijk archief, „behalve de inleiding, gereed geweest zijn, wanneer de verhouding „tusschen Vlaardingen en Vlaardinger-ambacht niet een spaak in het „wiel had gestoken. Met de verdere afwerking wordt echter geregeld „voortgegaan, evenals met het maken van een klapper op de resoluties „der vroedschappen". Eenige registers van den Burgerlijken stand en de bevolking en eenige oude papieren van gemeentewerken werden overgenomen. „De potten en pannen verdwenen eindelijk uit de „archiefkamer, zoodat voor een berging van de eigenlijke archief- bibliotheek meer plaats openkwam". Opgave van onderzoekingen. Bibliotheek. „Vooral de in het vorig jaar genoemde kaart-catalogus „lijdt onder het gebrek aan werkkracht. Toch hoop ik in 1906, ten „laatste in 1907, een gedrukten catalogus uit te geven. Het nut „der bibliotheek schijnt nog niet tot het groote publiek doorgedrongen „te zijn van de 67 maal dat een boek werd uitgeleend, gebeurde „dat weder voor verreweg het grootste gedeelte door ambtenaren van „de gemeente." Opgave der aanwinsten. Museum. Het plan bestaat, de hiervoor reeds aanwezige voorwer- 55 pen te catalogiseeren en, wanneer daarvoor een locaal zal zijn aan gewezen, ter bezichtiging te stellen. (Verslag van den archivaris aan B. en W., bijlage C tot Verslag Vlaardingen.) V 1 i s s i n g e n. De archivaris C. P. I. Dommisse is als zoo danig opgevolgd door zijn vader Ds. P. K. Dommisse. Op 3 Nov. 1905 is een nieuwe instructie vastgesteld (Gemeenteblad van Vlis- singen No. 14). Op 1 Dec. d.a.v. is eene nieuwe verordening op het oud-archief gearresteerd (Gem. blad Vlissingen No. 15). Meerdere ruimte wordt gewenscht. Overgeschreven werden een paar (in minder goeden toestand zijnde) archiefstukken, o. a. 't ten vorigen jare als zoekgeraakt vermelde „Copie Quoyer van geestel. goederen binnen „Vlissingen", omtrent welke stukken opmerkingen worden gemaakt. Opgave der aanwinsten voor de archiefbibliotheek en der verstrekte (genealogische) inlichtingen. Bijlage 1. Afdruk van het vermelde quoyer der geestelijke goederen. (Jaarverslag betreffende het archiefwezen over 1905, bijlage A tot Verslag Vlissingen.) Zaandam. Het „gemeentearchief" wordt alleen pro memorie vermeld. (Verslag Zaandam, bladz. 34.) Zieriksee. Archieven. Aanwinsten waren er niet, behalve enkele werken voor de boekerij. (Verslag Zieriksee, bladz. 24.) Zutphen. Archief. Opgave der aanwinsten voor archief en bibliotheek. „Aan verschillende personen werden op hun verzoek „inlichtingen uit het oud-archief verstrekt. De inventarissen werden „geregeld bijgehouden." (Verslag Zutphen, bladz. 31, 32.) Boekbespreking. Dr. G. A. Hulsebos. Verslag in zake de Kerkelijke Archieven, (uit gebracht) 30 April 1906. (Overdruk uit Bijlagen van de Hande lingen der Algemeene Synode der Nederlandsch Hervormde Kerk ten jare 1906.) Bij het bespreken van dit nieuwe verslag van dr. Hulsebos past allereerst een woord van hulde aan de volharding, waarmede de waar-

Nederlandsch Archievenblad | 1906 | | pagina 32