50 Opgave der rapporten en onderzoekingen. De atlas deed weder dienst voor tentoonstellingen van platen en kunstbeschouwingen. Opgave van 't gebruik van 't Genealogisch archief gemaakt. De adjunct-archivaris H. J. Heshuijsen ontving op verzoek eervol ontslag. (Verslag van den archivaris in Verslag Haarlem, blz. 3349.) Harlingen. Het gemeenteverslag over 1905 zwijgt wederom over het archief. 's Hertogenbosch. Het gemeenteverslag over 1905 zwijgt wederom over het archief. Hoogeveen. Stereotyp verslag dat van de vorige jaren met de meermalen gesignaleerde drukfout. (Verslag Hoogeveen, bladz. 26.) Hoorn. Archieven. „Het archief verkeert in goeden staat. „Jaarlijksche toevoeging van de stukken, daartoe behoorende, had als „naar gewoonte plaats. „Met betrekking tot den voortgang van de in 1895 door den „heer rijksarchivaris in deze provincie aangevangen inventarisatie en „beschrijving van de in het oud-archief aanwezige stukken, werden „door ons in den loop van 1905 geen bijzonderheden vernomen". (Verslag Hoorn, bladz. 43.) Kampen. Archief. Ingevolge opdracht van den Minister van Binnenlandsche Zaken werd een onderzoek ingesteld naar 't weide- vraagstuk te Kampen. Voortgegaan werd met de inventariseering op de bekende wijze. Ter hand werd genomen de ordening van 't archief der voormalige gemeente Schokland. Aangedrongen wordt op plaatsing der „geprojecteerde ijzeren kasten in het kleine archieflokaal". Opgave der aanwinsten, waaronder een fragment (van een oud privi legeboek der stad?). (Verslag Kampen, bladz. 1518.) M e p p e 1. Gemeente-archiefHetzelfde wordt medegedeeld als ten vorigen jare, behoudens dat thans de overeenkomst met den rijksarchivaris en 't proces-verbaal van overname van bijna 't geheele oud-archief niet in extenso zijn opgenomenalleen de data ervan worden vermeld. (Verslag Meppel, bladz. 2930.) Middelburg. Archieven en oudheidskamer. Oudheidskamer. Opgave van en mededeelingen omtrent aanwinsten. Archief. Opgaven 51 der aanwinsten (archivalia uit de verzameling van 't Zeeuwsch genoot schap, een register van de belasting op deuren, vensters en haardsteden van 1823'33), der verliezen ('t resolutieboek van de Kamer van Zeeland der West-Indische Compagnie over 1650'52 aan 't Alge meen rijksarchief), der uitgeleende stukken, der aanwinsten voor de archiefbibliotheek en der nasporingen. „Met 't afdrukken der inleiding van den Inventaris van 't archief „is de firma Altorffer begonnen, zoodat deze eerlang in 't licht „verschijnt." (Verslag Middelburg, bladz. 1218.) Nijmegen. Archief. Het archief bevindt zich in behoorlijken toestand. Opgave der aanwinsten en der personen buiten de stad, aan wie inlichtingen werden verstrekt. (Verslag Nijmegen, bladz. 37, 38.) Rheden. Vrijwel stereotyp verslag dat van de vorige jaren, behalve de cijfers der ingekomen en uitgegane stukken terwijl ook steeds meer periodieken worden ingebonden, 't Gebrek aan ruimte is nog niet opgeheven. (Verslag Rheden, bladz. 32.) Rotterdam. 1. Verslag over den toestand van het archief in 1905. 't Platte dak van 't depot werd geheel vernieuwd, ook't ge deelte boven de verbindingsgang tusschen depot en bureaux. Mej. Dr. H. C. H. Moquette werd definitief tot adjunct-archivaris aange steld de adjunct-commies A. Hoynck van Papendrecht trad als dagelijksch beheerder van 't museum onder den archivaris op. Vooral 't eigenlijk archief der gemeente bevindt zich in uitstekenden staat. Het archief der weeskamer werd geheel geordend en beschreven 21 kleinere archieven werden geïnventariseerd en de inventarissen ervan in 't net geschreven. De bewerking der gifteboeken kwam gereedde fiches éénzelfde perceel betreffende worden nu door den volontair Mr. F. C. Koch bijeengezocht. Het museum van oudheden werd 18 April geopend. De dagelijksche beheerder ervan heeft geen tijd voor 't archief beschikbaar, eene instructie is voor hem vastgesteld op 30 December 1904. De catalogus is gedrukt. Een beknopt overzicht moest spoedig worden herdrukt. 't 4e deel der Bronnen voor de geschiedenis van Rotterdam is afgedrukt't register moet nog worden voltooid. Van de bezoekers worden enkele met name genoemdeenige aanwinsten van de bibliotheek en 't museum worden vermeld. Bijlagen: 1. Lijst van geschenken voor 't archief. II. Het archief van de afdeeling Rotterdam der Hollandsche Maatschappij van Fraaie

Nederlandsch Archievenblad | 1906 | | pagina 30