44 P. Doppler. Schepenbrieven van het kapittel van St. Servaas te Maastricht (vervolg). Publications de la Société historique et archéologique dans le duché de Limbourg, XL, 344 vlg. Verschillende kleine studiën in „De Maasgouw", orgaan voor Lim- burgsche geschiedenis, taal en letterkunde. XXVII, 1905. J. A. Feith. Wandelingen door het oude Groningen. XIV. Militaire gebouwen. Groningsche Volksalmanak voor 1906, 1 vlg. Zie ook S. Muller Fz. A. J. Flament. Bijdrage tot de geschiedenis van den burgerlijken stand. Geschied kundige Bladen, 1905, no. 1. Dr. P. P. Eerens. T. a. p. 1905, no. 2. Christus uit de school van Van Eyck. T. a. p. 1905, no. 3. Aanteekeningen omtrent kunstvoorwerpen, oudheden, inschriften en wapens in Limburg. T. a. p. 1905, no. 4. 5, 6. C. S. Flament. T. a. p. 1905, no. 5. Verschillende kleine studiën in „De Maasgouw", orgaan voor Limburg- sche geschiedenis, taal en letterkunde, XXVII, 1905. Korte beschrijving der voornaamste gebouwen te Maastricht. Bulletin van den Ned. Oudheidkundigen Bond, VI, 99 vlg. R. Fruin. Correspondentiën te Middelburg en te Goes. Bijdragen en Mede- deelingen vanhet Historisch Genootschap, XXVI, 161 vlg. De huidige stand van het Costervraagstuk. Overdruk Middelburgsche Courant, 20, 21 Oct. 1905. Het recht der stad Reimerswaal. Oude Vaderlandsche Rechtsbronnen. Tweede Reeks, no. 7. 's Gravenhage, Martinus Nijhoff. 8". De Haarlemsche uitvinder der boekdrukkunst. Tijdschrift voor boek en bibliotheekwezen, III, 75 vlg. Zie ook S. Muller Fz. H. E. van Gelder. De geschiedenis der Latijnsche school te Alkmaar. Alkmaar, Coster. 8°. Nog iets over het Papengilde te Alkmaar. Bijdragen voor de geschie denis van het bisdom van Haarlem, XXIX, 262 vlg. K. Heeringa. Rechtsbronnen der stad Schiedam. Oude Vaderlandsche Rechtsbronnen. 2de Reeks, no. 6. 's Gravenhage, Martinus Nijhoff. 8°. 45 F. A. Hoefer. Bijdrage tot de geschiedenis der scheiding van kerk en staat. Gelre, Bijdragen en Mededeelingen, VIII, 263 vlg. Muurschilderingen in de Ned. Herv. kerk te Hasselt. Bulletin van den Ned. Oudheidkundigen Bond, VI, 86 vlg. J. de Hullu. Catalogus van de archieven der kleine kapittelen en kloosters. Utrecht, C. H. E. Breijer. 8°. (met S. A. Waller Zeper). F. J. L. Kramer. De gebeurtenissen op den Amsterdamschen Doelen in 1748, verhaald door een Doelist. Bijdragen en Mededeelingen van het Historisch Genoot schap, XXVI, 1 vlg. Het Prinsdom Oranje. Je Maintiendrai. Een boek over Nassau en Oranje, I, 21 vlg. De eerste splitsing van het Huis Nassau. T. a. p. 60 vlg. Een zeldzame gedenkpenning van het Huis Nassau. T. ap. 328 vlg. De expansie van Rusland en Japan in Oost-Azië. Onze Eeuw, 1905, I, 359 vlg. C. L. Levoir. Een testament van Prins Willem I. Je Maintiendrai. Een boek over Nassau en Oranje, I. 137 vlg. Vorstelijk geheimschrift in vorige eeuwen. T. a. p., I, 319 vlg. K. O. Meinsma. De aflaten van de St. Walburgskerk te Zutphen. Archief voor de geschiedenis van het aartsbisdom Utrecht. XXX, 226 vlg. Th. Morren. Het huis Honselaarsdijk. I. Je Maintiendrai. Een boek over Nassau en Oranje, I, 224 vlg. S. Muller Fzn. De stapel van Rijnwijk. Gelre, Bijdragen en Mededeelingen, VIII, 65 vlg. De hof te Knijfheze. Verslagen en Mededeelingen der Vereeniging tot uitgave der bronnen van het oude vaderlandsche recht, V, 71 vlg. De borchluden van Ter Horst. T. a. p., 118 vlg. De elect Jan van Nassau. Je Maintiendrai. Een boek over Nassau en Oranje, 1, 31 vlg. P. L. Muller. Jaarboek van de Koninklijke Akademie van Weten schappen, 1905, 3 vlg. Stichtingsbrieven van Utrechtsche gasthuizen. Archief voor de geschie denis van het aartsbisdom Utrecht, XXX, 42 vlg. Inventaris van de nalatenschap van den Domproost Zweder Uterlo. Oud-Holland, XXIII, 27 vlg.

Nederlandsch Archievenblad | 1906 | | pagina 27