174 wenschelijk om de schuldbrieven en coupons gedurende twaalf jaren te be waren. Het is echter noodzakelijk, dat Gedeputeerde Staten doen zorgen, dat die stukken onbruikbaar worden gemaakt, hetgeen reeds meermalen door de Algemeene Rekenkamer is verzocht. Zie de opmerking bij no. 54. No. 54. Met het oog op art. 225, j°. art. 70, no. 3, Wetb. van Strafrecht, is het wenschelijk om de bescheiden gedurende twaalf jaren te bewaren. Het is noodzakelijk, dat Gedeputeerde Staten doen zorgen, dat de stukken voor wedergebruik ongeschikt worden gemaakt. Wordt de termijn voor deze stukken bepaald op vijftien jaren, dan zal die termijn m. i. ook kunnen worden aangenomen voor de onder no. 53 genoemde bescheiden. No. 55. Het zal m. i. wenschelijk zijn om, met het oog op art. 70, no. 1, Wetb. van Strafrecht en het instellen van hooger beroep of van beroep in cassatie, den termijn vast te stellen op twee jaren. No. 56. Uit de omschrijving der bescheiden blijkt niet, wat bedoeld is. Zijn de kennisgevingen van den directeur der gemeentewerken of de minuut- publicatiën van Burgemeester en Wethouders bedoeld? No. 57. Waarom worden alleen de rapporten van de gemeente-veldwacht genoemd? Kunnen de rapporten van politieagenten, nachtwakers en ge- meente-boschwachters niet worden vernietigd De laatstgenoemde beambten zijn niet altijd voorzien van eene commissie als onbezoldigd gemeente veldwachter en kunnen dan ook niet altijd worden geacht te behooren tot de gemeente-veldwacht. No. 58. De omschrijving zal m. i. voor de duidelijkheid moeten luiden„Ver klaringen van schatters en adviezen van deskundigen betreffende de schat ting van lokaliteiten ten behoeve van de heffing van het vergunningrecht tot drankverkoop". No. 59. Het proces-verbaal van het voorgevallene op de zitting tot het aan- 175 hooren van bezwaren tegen de oprichting eener inrichting, welke gevaar, schade of hinder kan veroorzaken (art. 7 Hinderwet), moet kunnen worden vertoond, indien tegen de rechtsgeldigheid van het besluit van Burgemeester en Wethouders wordt opgekomen, opdat kan worden geconstateerd, dat de zitting werkelijk op den 14en dag na de afkondi ging heeft plaats gehad. Onlangs werd een besluit vernietigd, omdat de zitting op den 15en dag had plaats gehad. (De inrichting, waarvoor de vergunning was verleend, was reeds een jaar in werking.) Bij het verzoek tot opheffing van bezwarende voorwaarden, welke aan een concessionaris zijn opgelegd (art. 12, al. 2, Hinderwet), zal alleen uit het proces-verbaal kunnen blijken, wie bezwaren tegen de oprichting hebben ingebracht, en te wier behoeve de bezwarende voorwaarden zijn vastgesteld. Deze personen moeten worden opgeroepen, opdat zij hunne bezwaren tegen de opheffing der bezwarende voorwaarden kunnen kenbaar maken. Is dit niet geschied, dan kan het besluit van het Gemeentebestuur, waarbij de concessionaris wordt ontheven van de bezwarende voorwaarden, door de Koningin worden vernietigd. Dat proces-verbaal is m. i. onafscheidelijk van het besluit, in art. 8 der Hinderwet genoemd, en mag daarom niet vernietigd worden. No. 60. Hierbij is niet gelet: 1°. op art. 72, litt. c, der Wet regelende het Armbestuur; 2°. op art. 26 der Wet van 28 Juni 1854 (Stbl. no. 100) in verband met art. 15 der Wet van 1 Juni 1870 (Stbl. no. 85) en 3°. op art. 3 der Wet van 16 December 1858 (Stbl. no. 84) in verband met art. 16 der Wet van 1 Juni 1870 (Stbl. no. 85). Omtrent de uitlegging van genoemd art. 72, litt. c, bestaat verschil van gevoelen en daarom wordt voorzichtigheid aanbevolen. (Zie Weekblad v. h. Recht no. 1102 en Gemeente-stem nos. 983 en 991.) De stukken, betreffende het armwezen, welke geene waarde meer hebben, zullen m. i. kunnen worden vernietigdmaar de. stukken, welke voor de toepassing van de bovengenoemde wetsartikelen benoodigd kunnen zijn, moeten voorloopig bewaard blijven. No. 61. Het is m. i. voegen„waarvan is gemaakt". No. 62. Het is m. i. niet wenschelijk om tot vernietiging der stukken over te gaan, indien zij niet door een deskundige zijn nagezien. wenschelijk aan de omschrijving der stukken toe te op de agenda van ingekomen stukken geene melding

Nederlandsch Archievenblad | 1905 | | pagina 16