124 eenige teekeningen in 's Rijks Prentenkabinet en belangrijke stukken elders zijn reproducties vervaardigd. „IV. Het museumDe herziening van den catalogus (in hoofdzaak naar dien van 't Neder- landsch museum) is afgeslotenmededeeling wordt gedaan van de bezwaren bij de indeeling. Tijdens den druk worden de nieuwe nummers aangebracht. Aan de voorwerpen wordt de beschrijving bevestigd. Een nieuwe Gids voor de bezoekers zal worden ge maakt, wanneer beslist is over de vereeniging van alle Utrechtscke musea in één gebouw, waarin nog weinig licht te zien is. De zegelstempels zijn opnieuw gerangschikt. Van een fraai houten beeld van St, Maarten uit de 16de eeuw is eene photographie vervaardigd. Het bezoek van schoolkinderen neemt toe. Opgave van belangrijke aanwinsten. Lijsten der vervaardigde rapportender door particulieren gevraagde inlichtingender aanwinstenen der afgestane stukken. (Verslag over het voorgevallene in de gemeenteverzamelingen in 1908, aan B. en W. aangeboden door de vaste raadscommissie van bijstand in het toezicht op het oud-archief der gemeente.) Vlaardingen. De beschrijving en ordening van het nieuw-archiefïn 1901 aangevangen door Mr. J. H. Roessingh, werd na zijn vertrek niet voortgezet. De archiefkamer werd in 1908 gebruikt als bureau voor de afdeeling Comptabiliteit; zoodat de beschrijving ook in dit jaar moest stilstaan. De bibliotheek werd alleen gebruikt door gemeenteambtenaren. Opgave der aanwinsten. (Verslag van den archivaris aan den secretaris der gemeente Vlaardingen, Bijlage C. tot Verslag Vlaardingen.) Vlissingen. De archiefwerkzaambeid werd onderbroken door bezigheden op andere bureaux der gemeenteadministratie. De localen bleven voldoen. Opgaven van de aanwinsten en van bet gebruik van het archief gemaakt. (Jaarverslag betreffende het archiefwezen over 1903, bijlage tot het Verslag Vlissingen.) Zaandam. Gemeente-archief,Tn de raadsvergadering van 30 December 1903 werd een crediet verleend tot inwendigen verbouw van het gemeentehuis, waarbij ook op eene brandvrije archiefbewaarplaats gerekend is. „Het nieuw-archief bevindt zich „in goeden staat en wordt geregeld bijgehouden. „Het herstellen, regelen en inventariseeren van het oud-archief, 125 „waarmede in den loop van het jaar 1900 een aanvang werd „gemaakt, is nog niet gereed gekomen." (Verslag Zaandam, blz. 35, 36.) Zieriksee. ArchievenAan den rijksarchivars in Zeeland zijn overgegeven de stukken behoorende tot het oude rechterlijk archief. Stukken werden uitgeleend. Opgave der aan winsten voor de boekerij. Aan de ordening van het oud-archief kon niets noemenswaards worden gedaan, tecgevolge van de zich uit breidende werkzaamheden voor de gemeenteadministratie, waardoor de betrokken ambtenaar ter secretarie geen tijd beschikbaar had. (Verslag Zieriksee, bladz. 22, 23.) Zutphen. Archief. De tijdelijke assistent gaf zich veel moeite voor de inrichting van 't museum. Aan 30 personen ongeveer werden inlichtingen verstrekt. Opgave der aanwinsten. (Verslag Zutphen, bladz. 2426.) 2Wolle. ArchievenDe heer Wijnbeek bleef met het beheer van 't archief belast. Verschillende bundels stukken werden nader beschreven en geregeld. Voortgezet werd de bewerking der klappers op de doopboeken der Gereformeerden. Mededeelingen omtrent 't gebruik van 't archief gemaakt. Opgave der ontvangen boekwerken. (Verslag omtrent den toestand van het oud-archief der gemeente Zwolle gedurende het jaar 1903, in Verslag Zwolle, bladz. 2830.) De archieven der Nederiandsche Hervormde Kerk in 1904. i. In de zitting van de Synode van 8 Augustus 1903 werd, gelijk men zich herinneren zal(Archievenblad XII blz. 94) aan de Alge- meene Synodale commissie opgedragen om het ontworpen Reglement op de bewaring en het gebruik van de kerkelijke archieven met over weging der gegeven adviezen te herzien. De Synodale commissie droeg die taak op aan twee harer ledendie zich daarvan kweten door het volgende rapport in te dienen: „De Commissie, aan welke werd opgedragen het samenstellen van een Reglement op de kerkelijke archievenwas bij de vervulling van hare taak niet vrij. Zij mocht zich niet uitsluitend laten leiden door hare

Nederlandsch Archievenblad | 1905 | | pagina 24