VI Autonomie der gemeenten68. Openbaarheid der gemeentearchieven98 en 209. Bibliographie der werken van Nederlandsche archivarissen over 1904, door Prof. Dr. H. Brugm*ns68. Het wetsontwerp tot wijziging der wet op het notarisambt. 99. De gemeentearchieven in 1903, door Mr. J. G. Ch. Joosting .113. De archieven der Nederlandsche Hervormde Kerk in 1904. .125. Boekbespreking: J. Cuvelier. Inventaire des inventaires de la deuxième section des archives générales du royaume, door Mr. R. Fruin. 74. P. G. Bos. Het Groningsche gild- en stapelrecht tot de reductie in 1594, door Dr. E. Wiersum143. Dr. C. H. van Rhijn. Register op het archief der kerkvoogdij van de Nederd. Hervormde gemeente te Groningen, door Mr R. Fruin146. Repertorium des Staatsarchives zu Basel, door Mr. R. Fruin. 213. Dr. H. E. van Gelder. Geschiedenis der Latijnsche school te Alkmaar. Eerste gedeelte, door Dr. L. A. Kesper 220. Literatuur-kroniek, door Dr. E. Wiersum149 en 229. Berichten76, 160 en 239. 1904/1905. No. 1- 1 Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland. LEDENLIJST van de Vereeniging van Archivarissen in Nederland. Bestuur Mr. S. Muller Fz.voorzitter. Mr. A. Telting, secretaris. Mr. J. A. Feith, penningmeester. Mr. R. Fruin, redacteur van het tijdschrift. Mr. A. C. Bondam. Eerelid Jhr. Mr. V. E. L. de Stuers, lid van de Tweede kamer der Staten- Generaal, 's-Gravenhage. Gewone leden: Acquoy, Mr. -J.archivaris der gemeente Deventer. Bakker, G. Murray, archivaris der gemeente Zaandam. Bartstra, D.archivaris der gemeente Bolsward. Been, J. H., archivaris der gemeente Brielle. Berns, Mr. J. L., rijksarchivaris in Friesland, te Leeuwarden. Bijlsma, Mr. R.adjunct-commies aan het gemeentearchief van Rotterdam. Bondam, Mr. A. C.rijksarchivaris in Noordbrabant, te 's-Herto- genbosch. Bos, Mr. P. G., adjunct-commies aan het rijksarchief in Groningen, te Groningen. Biz. Goedgekeurd bij Kon. besl. van 29 Sept. 1891. Bijdragen voor dit tijdschrift te zenden aan Mr. R. FRUIN te Middelburg.

Nederlandsch Archievenblad | 1904 | | pagina 5