62 J. L. tan Dalen. Bellamy's Roosje. (Noord en Zuid, XXIV, biz. 209 vlg.) Het klooster en de kerk der Augustijnen te Dordrecht. (Bijdr. tot de geseh. van het bisdom Haarlem, XXVI, blz. 1 vlg.) Het klooster der Brood-, Celle- of Zwarte Zusterengenaamd Bethlehem te Dordrecht. (Ibid., blz. 314 vlg.) P. Doppler. Schepenbrieven van het kapittel van St. Servaas te Maastricht. (Publications de la Société historique et archéologique dans le duché de Limbourg. Nouvelle Serie, XVI, blz. 3 vlg.) Ch. M. Dozy. Het zeerecht van Edam. (Versl. en Med. van de Vereeniging tot uitgave van de bronnen van het oude vaderlandsche recht, IV, blz. 339 vlg.) J. A. Feith. De rijkdom der kloosters van Stad en Bande. (Gron. Volksalmanak, 1902, blz. 1 vlg.) Catalogus der inventarissen van de archieven der voormalige zijl- vestenijen en dijkrechten in de provincie Groningen, meerendeels gedepo neerd in het rijksarchief te Groningen. GroningenErven B. van der Kamp, 1901. gr. 8°. 14, 386 blz. Een storm in een glas water. (Gron. Volksalmanak, 1902, blz. 75 vlg.) De schuldenlast der provincie Groningen in de 19de eeuw. (Bijdragen tot de kennis van Groningen, I, blz. 410 vlg.) Uit Groningens verleden. Groningen, J. B. Wolters 1901. 8° 7, 270 blz. De schuldenlast der stad Groningen in de 19d0 eeuw. (Bijdr. tot de kennis van Groningen, I, blz. 422 vlg.) A. J. Flament. Miscellanea. (Publications de la Société historique et archéologique dans le duché de Limbourg. Nouvelle Serie, XVI, blz. 449 vlg.) R. Fruin. Servitia, tienden en exemtiegelden opgebracht door de O. L. Vrouwen- abdij te Middelburg. (Bijdr. en Med. v. h. Hist. Gen., XXII, blz. 270 vlg.) Rechtsgeldigheid van notarieele akten. (Verslagen en Med. van de Vereeniging tot uitgave van de bronnen van het oude vaderlandsche recht, IV, blz. 430 vlg.) H. E. tan Gelder. Karei de Stoute en de geestelijke goederen. (Bijdr. voor de gesch. van het bisdom van Haarlem, XXVI, blz. 449 vlg.) 63 J. Gimberg. Hoe zorgt Gelderland voor zijn bouwkundige monumenten en voor werpen van oude kunst en kunstnjjverheid (Bull, van den Oudheidk. Bond, II, blz. 255 vlg.) Het oudste zegel van Zutphen (Met 2 platen). (Gelre. Bijdr. en Med., IVblz. 73 vlg.) Eenige Zutphensche politieverordeningen uit de 17de en 18d0 eeuw. (Ibidem, blz. 129 vlg.) Uit het cartularium der proostdij van Zutphen. (Ibid. blz. 209 vlg.) S. Gratama. Twee vragen van tiendrecht. (Rechtsgel. Magazijn. XX, blz. 1 vlg.) J. H. J. Hamelberg. De Nederlanders op de West-Indische eilanden. (Bijdrage tot het Jaarhjksch Verslag van het Geschied-, Taal-, Land- en Volkenkundig Genootschap te Curagao). Amsterdam, J. H. de Bussy, 1901. 8°. 54 blz. Documenten, behoorende bij „De Nederlanders op de West-Indische eilanden". Amsterdam, J. H. de Bussy, 1901. 8°. 98 blz. Extract uit het trouwboek der Gereformeerde Gemeente op het eiland Curagao. (Jaarlijksch Verslag van het Geschied-, Taal-, Land- en Vol kenkundig Genootschap te Curagao, V, blz. 37 vlg.) F. A. Hoefer. Brieven van Gerard van Lennep aan den magistraat van Hattem. (Gelre. Bijdr. en Med.IV, blz. 277 vlg De komst der kozakken te Hattem. (Geldersche Volksalmanak, 1902, blz. 75 vlg.) AanteekeniDgen betreffende de kerk van Hattem. Met bijlagen. Uitg. van „Gelre" Arnhem, P. Gouda Quint. 1901. 8°. 2 din. 8, 405; 10, 224 blz. Met afb. Uittreksels uit de doopboeken van Hattem. (Navorscher, LI, blz. 223 vlg.) Een bijdrage tot de grensgeschillen tusschen Gelderland en Overijsel in de 16de eeuw. (Bijdr. en Med. van de Vereeniging voor Overijselsch Regt en Gesch XXII, blz. 79 vlg.) Een geschil tusschen Ridderschap en Steden van Overijsel en Frederik den Groote. (Bijdr. tot de gesch. van Overijsel2e serie, III, blz. 316 vlg.) De markecedul van Holten. (Bijdr. tot de gesch. van Overijsel, 2de serie, III, blz. 270 vlg.) De wilcoeren van de marke van Haarle. (Ibid. blz. 267 vlg.) J. DE HüLLU.

Nederlandsch Archievenblad | 1902 | | pagina 36