50 Arnhem. ArchievenBij het oud-archief, dat in het „depot der rijksarchieven in Gelderland in bruikleen berust, vonden „geene aanwinsten of verliezen plaats." De verklaringen van Willem Cock, kamerdienaar van graaf Willem van den Berg, voorkomende in Inv. oud-archief pag. 514 no. 19, werden uitgegeven in de Bijdr. en Meded. van „Gelre", deel IV. „net nieuw-archief is behoorlijk geregeld en verkeert in „goeden staat." (Verslag Arnhembladz. 44). Assen. Stereotyp verslag dat van de laatste jaren. (Verslag Assen, bladz. 22). Breda. Archief en boekerijHet meermalen beschreven plan met betrekking tot het archief wordt steeds voortgezet. „De „inventaris wordt gaandeweg vollediger en beter, het aantal tafels „en indices neemt steeds toe en onafgebroken wordt er met het „vervaardigen van regestenlijsten voortgegaan." Opgave der boek werken geschonken aan 't archief. Onder de portretten der graven van Nassau, in de vestibule van 't stadhuis, zijn naambordjes aan gebracht. Deze (24) portretten zijn door de stad aangekocht in 1792 op de verkooping van den boedel van den schepen Snellen. Met het opmaken en vernieuwen der lijsten kwam deze aankoop de stad te staan op c. 215 gulden. Het nieuw archief, na de overplaatsing daarvan eenigszins in wanorde geraakt, is in den zomer van 1901 opnieuw zorgvuldig geordend. (Verslag Breda, bladz. 133135 (136)). B r i e 11 e. ArchievenHet archief wordt door den archi varis in zeer goeden staat gehouden. Geregeld wordt voortgegaan „met het maken van klappers op de resolutiën en doopboekenwaar door het onderzoek zeer wordt vergemakkelijkt." (Ongedrukt verslag Brielle). Delft. Bibliotheek. De catalogus kostte nog veel tijd» doch kwam gereed en wordt nu afgeschreven. Opgave der aanwinsten. Archief. De voorloopige beschrijving der verspreide losse stukken werd voortgezet en voltooid. De oudste charters werden beter ge borgen. De inventarisatie der registers en losse stukken op de charterkamer werd ter hand genomen. Afgestaan werden aan Rot terdam archiefstukken betreffende Delfshaven, aan het Algemeen rijksarchief de papieren van Govert Cnolambtenaar der O.-I.-C. Het aantal aanvragen om inlichtingen nam toe; vooral de genealo gische kostten veel tijd- De index op de resolutiën der municipa- 51 liteit werd voltooid. Museum. De index op den catalogus werd voltooidde nummering werd aangevangen. Opgave der aanwinsten. Het bezoek nam toe. (Verslag van de bibliotheek, het archief en het museum in de gemeente Delft over het jaar 1901 aan B. en W. uitgebracht door den archivaris (ook in het verslag Delft)). Deventer. Aan de beschrijving der losse stukken kon in 1901 minder tijd worden besteed, in verband met de gevraagde rapporten over de stadsweiden en de door de gemeente verpachte tienden. Opgave der inlichtingen en onderzoekingen. De tijdelijke ambtenaar beschreef reeds de stukken betreffende de Hanze, de kleine steden en militaire aangelegenheden. Opgave der aanwinsten (Dr. de Hullu stond zijne rijke verzameling aanteekeningen af aan 't archief). Nieuw-archief. Hiervoor hadden de gewone werkzaam heden plaats. (Verslag van den archivaris (Verslag Deventer bijlage A) en Verslag Deventer, bladz. 20). Dordrecht. Archieven. Eervol ontslag van Mr. J. O. Overvoorde (die waardeerende woorden ontvangt), benoeming van J. L. van Dalen, een en ander bij raadsbesluit, later als in strijd met de wet bij besluit van B. en W. De inventaris der rechterlijke archieven werd voltooid en opgezonden aan den minister van binnen- landsche zakendie voor de herstelling dier archieven een crediet toestond. De stukken der weeskamer werden opnieuw beschreven. De concierge en de klerk ontvingen verhooging van salaris. De toestand der localen en verzamelingen is goed. Opgave der rap porten, der bezoekers en der personen, die inlichtingen ontvingen, en der aanwinsten (o.a. rekeningen v./h. rentmeesterschap van Zuid-Holland). (Verslag Dordrecht, bladz. 2141). Goes. „De archieven, oudheden, boek- en kaartwerken „bevinden zich in goeden staat." Er was meer belangstelling in de oudheden en de bibliotheek dan ten vorigen jare. Opgave der ontvangen boekwerken. (Verslag van den archivaris der gemeente Goes over 1901 (Verslag Goes, bijlage I)). Gorinchem. „Archief. Van den heer J. F. Schop „ontving de gemeente ten geschenke eenige platen betreffende den „watersnood in 1876." (Verslag Gorinchem, bladz. 21).

Nederlandsch Archievenblad | 1902 | | pagina 30