286 Bayern. Geschrieben von einem Schreiber der herzog- lichen Kanzlei im Jahre 1358. III. 1. Alcuins Expositio in Evangelium S. Johannis. Wahr- scheinlicb aus der Fuldaer Schreibschulegeschrieben vor 848. 2. Der Computus Helprici. Yielleicht aus der Schreib schule van St. Emmeram zu Regensburg, geschrieben 977. 3/4. Das Evangelium von Niedermünster zu Regensburg. Aus der Schreibschule von Niedermünster zu Regensburg, geschrieben zwischen 1002 und 1025. 5. Troparium von St. Emmeram zu Regensburg. Aus der Schreibschule von St. Emmeram zu Regensburg, ge schrieben zwischen 1024 und 1027. 6. Aus den Schriften des Arnold von St. Emmeram. Aus der Schreibschule von St. Emmeram zu Regensburg geschrieben nach 1037. 7. Des Johannes Scotus Uebersetzung der Schriften des Dionysius Areopagita. Autograph Otlohs von St. Em meram geschrieben zu St. Emmeram in Regensburg zwischen 1052 und 1062 oder nach 1066. 8. a. Otlohs Versus de die iudicii. Autograph Otlohs von St. Emmeramgeschrieben zu St. Emmeram in Regensburg nach 1067. b. Otlohs Liber visionum. Geschrieben von einem Schüler Otlohs, wahrscheinlich zu St. Emmeram in Regensburg, zwischen 1062 und 1075. 9. Fragment von Regensburger Annalen. Geschrieben in Regensburg nach 1086. 10. BruchstUck aus dem Register des Herzogs Stephan III von Bayern-Ingolstadt. Geschrieben von einem unbekannten Schreiber der bayerisch-ingolstadtischen Kanzlei im Jahre 1394. Deze volgorde is nog een voorloopige en zal, zoodra de eerste serie compleet is, worden vervangen door een definitieve, waar door de facsimiles naar tijd en herkomst systematisch zullen worden gerangschikt. BERICHTEN. Benoemd tot archivaris der gemeente Dordrechtde heer J. L. Van Dalenaldaar. 237 Benoemd met ingang van 1 Juni 1901 tot concierge hij het rijks archief in Limburgde heer H. H. Dauphin te Maastricht. Het gemeentebestuur van Vlaardingen is voornemens een tijdelijken archivaris aan te stellen op een traktement van ƒ50.'s maands. Het meentdat de regeling van het archief ongeveer anderhalf jaar zal duren. De Roermondsche quaestie nadert hare oplossing. De schikking tusschen partijen aangegaankomt op het volgende neer Aan bet Rijk wordt overgelaten de verzameling archiefstukkenzich bevindende in zestien kisten, thans ten raadhuize gedeponeerdbehoudens eenige stukken welke aan de gemeente behooren. Van de archievenantérieur aan de inlijving van Limburg bij het Koninkrijk in 1815, verder nog ten raadhuize aanwezig, worden aan de gemeente toegewezen al de stukken afkomstig van of gericht aan ge meentelijke ambtenaren of het gemeentebestuur van Roermond, en voorts de stukken, afkomstig van de Munster-abdij aldaar; de overige archief stukken onverschillig uit welke gemeente zij afkomstig zijn die weten schappelijk aan 's rijks archieven behooren waaronder zijn begrepen de rechterlijke en die welke behoord hebben aan de door het souverein gezag (Jozef II en de Fransche regeerïng) opgeheven kerkelijke en geestelijke instellingen (Jezuiten bisdom kapittelofficialaat, geestelijke gestichten, kloosters broederschappen gilden enz.) worden aan den Staat toegewezen. Het Rijk staat aan de gemeente Roermond af de volgende in 's rijks archief-depot te Maastricht aanwezige stukken: 1360 Maart 12. Vreden- brief gewisseld tusschen MaastrichtRoermond en Montfortafschrift uit de XVIII eeuw; 1374 Juni 18. Brief der schepenen van Herten over eene schenking aan de armen van het gasthuis te Roermond; 1763 April 20. Verklaring van schepenen van Venlo betreffende de overdracht van zekere gelden aan het hospitaal-generaal te RoermondConditiën voor den verkoop op 9 Jan. 1793 van eene partij olmenboomen uit den CapellerwegRekeningen van de middelen der stad Roermond van 1 Nov. 1785 tot 31 Oct. 1786 Copie van de kaart van Roermond door Jacob van Deventer. De heeren Flament, rijksarchivaris in Limburg, en Hanssentijdelijk gemeentearchivaris te Roermond hebben opdracht de schifting binnen drie maanden te volbrengenopdat de overgave der aan het Rijk toegewezen stukken binnen vier maanden na de totstandkoming der overeenkomst plaats grijpekunnen zij over een of meer stukken tot geene eenstemmig heid geraken dan zijn zij gehouden in gemeen overleg een derden des kundige aan te wijzen kunnen zij het hieromtrent ook niet eens worden,

Nederlandsch Archievenblad | 1900 | | pagina 36