Mr. Charles Marius Dozy. Mr. Charles Marius Dozy. 1900/1901. No. 4. Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland. IN MEMORIAM. f 12 Januari 1901. Nu ik mij neerzet om op verzoek der Redactie in dit Tijdschrift een woord aan de nagedachtenis van onzen goeden Dozy te wijden, ge voel ik mij wel eenigszins bezwaard. De vraag toch is bij mij opgekomen, of de Redactie daartoe wel bij den rechten man heeft aangeklopt, nu ik mij allerminst in staat voel een levensbeeld te ontwerpen, waarin allen, die Dozy hebben gekend en gewaardeerd, hem terug zouden zien, zooals hij was, en waaruit anderen, met wie dit niet het geval is geweest, hem zouden kunnen leeren kennen. En wel om twee redenen, de eerste, omdat ik pas op lateren leeftijd met hem in aanraking ben gekomen, de tweede, en zeker de meest overwegende, omdat ik hem zal moeten teekenen van uit mijn eigen gezichtspunt, van waar mogelijk wel niet per soon en omgeving onder het juiste licht worden gezien. De eerste is in zooverre niet van zoo groot belang, omdat onze ken nismaking samenvalt met de oprichting der Vereeniging van archivarissen in 1891, en zijn werkzaamheid als archivaris grootendeels in dat tijds bestek ligt. Over de tweede ben ik heengestapt, omdat hetzelfde in meerdere of mindere mate voor ieder geldt, en het mij een eisch van pieteit tegenover onzen overleden vriend toescheen, niet te weigeren. Ik noemde hem mijn vriend, en ik geloof terecht. En toch, ik heb het gevoel, dat wij in menig opzicht contrasten waren. Zeker is het dat -{• 12 Januari igoi. Goedgekeurd bij Kon. besl. van 29 Sept. 1891. Bijdragen voor dit tijdschrift te zenden aan Mr. R. FRUIN te Middelburg.

Nederlandsch Archievenblad | 1900 | | pagina 1