Hoogeveen. Stereotyp verslag dat van het vorig jaar. (Verslag Hoogeveen, bladz. 29.) Hoorn. ArchievenHet archief verkeert in goeden staat „Met betrekking tot den voortgang van de in 1895 door den heer „rijksarchivaris in deze provincie aangevangen inventarisatie en „beschrijving van de in het oud-archief aanwezige stukken werd in „den loop van het jaar 1899 niets door ons vernomen." Van Jhr. W. H. Teding van Berkhout te 's Gravenhage werden een paar 16d0 eeuwsche stukken ontvangen. (Verslag Hoorn, bladz. 3738.) Kampen. Archief. Oud-archief „Met de inventarisatie en „ordening van de losse stukken werd in het afgeloopen jaar voort gegaan vooral de oude proces-acten werden geschift en geordend „en daarvan een belangrijk geheel gevormd." De krijgsgeschiedkun dige nasporingen werden voortgezet. Belangrijke bescheiden ver schenen in druk, Wele nasporingen vonden plaats. Hoogst belang rijke handschriften werden aangekocht, en voor den atlas belang rijke plattegronden. Nieuw archief. Geregeld werd de vervaardi ging van alphabetische registers op de notulen bijgehouden. (Verslag Kampen, bladz. 17.) Leeuwarden. ArchievenHet archief zoowel op het „gemeentehuis als op den zolder van gemeenteschool no. 2 is over „het algemeen in goeden toestand. De bergplaats op bet gemeente huis is zeer voldoende, doch die op den zolder van gemeenteschool „no. 2 vereischt dringend verbetering." Het inbinden werd voortgezet. „De bibliotheek is goed in orde," en werd weder uitgebreid. „De „kunstverzameling werd verrijkt met eenige photographieën en teeke- „ningen van Leeuwarden." Rapporten werden vervaardigd voor het gemeentebestuur en particulieren. (Verslag Leeuwarden, bladz. 22, 23.) Leiden. De wanden der bovenste twee verdiepingen werden geverfd (zij waren gewit)wat dient ter bevordering van de droogte al bestaat het gevaar voor afschilfering aau den buitenmuur. De inventarisatie van do boedelpapieren der weeskamer werd voortgezet. De inventarisatie der brieven van het kapittel ten Hogelande vorderde tot 1372. Van het gemeente-museum werden ontvangen het fundatie-boek der Pieters- en het memorie-register der Hooglandsche kerken, twee zegelbrieven van 1283 en 1284 en tal van geschriften 89 betreffende Leiden zaken van anderen aard werden overgebracht naar het museumzoodat thans eene goede scheiding bestaat. De vervaardiging der naamregisters werd voortgezet. Gereed kwamen afschriften van de kohieren van 1581 en 1597 en de alphabetiseering van het kohier der personeele quotisatie van 1749. Het op for- mulierstrooken brengen der doopacten vorderde voor de Hooglandsche kerk tot 1636 voor de Pieterskerk tot 1644. De heeren Des Tombe en Groen verleenden weder belangeloos hulp. Aangedrongen wordt op een ruim subsidie voor de vervaardiging van alphabetische registers op de doop-, trouw- en begrafenisregisters. Het rijk stond weder 100 toe voor herstellingen aan het oud-rechterlijk archief. In het archiefgebouw werd gedeponeerd het archief der Commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. Opgave der gedane onderzoekingen en gegeven inlichtingen. (Verslag Leiden, bijl. IV, 7 bladz.) Maastricht. Historisch archief en bibliotheek." Beide bewaarplaatsen voldoen aan hare bestemming, doch de ruimte voor het archief is onvoldoendehet nieuw archief moest worden gebor gen in het locaal der bibliotheek. De paneelen der archiefkasten zijn vervangen door ijzergaas. Ten behoeve van het gebruik der bibliotheek werd eene tabel en een alphabetische catalogus op strook jes vervaardigd. „Veel inspanning en arbeid heeft mij gekost het „in orde brengen van ons historisch archief." Een oude inventaris wees daarbij den weg. Een globaal overzicht wordt gegeven van het aanwezige, terwijl wordt verzocht om toezending van het nieuw archief, voor zoover het ten raadhuize kan worden gemist. Af schriften werden vervaardigd van enkele belangrijke archivalia, in het rijksdepót en in 't gemeente-archief gedeponeerd. Genealogische en andere nasporingen Aanwinsten van bibliotheek en archief. Gebruik van het archief gemaakt. (Jaarverslag van den bibliothecaris, waarnemend archivaris, in Verslag Maastricht, bladz. 53 66.) M e p p e 1. Stereotyp verslag dat van het vorig jaar. (Verslag Meppel, bladz. 13.) Middelburg. Archieven en oudheidkamer. De oudheid kundige verzameling ten raadhuize verkeert in voldoenden toestand. Het zoogenaamd nieuw archief (1813 en later) verkeert in bevre digenden staatde lokalen echter beginnen weinig ruimte aan te „bieden." Oud-archief. De archivaris was bijna het geheele jaar ziek. Daardoor kon de inventaris der rechterlijke archieven nog niet worden afgedrukt en de inleiding daarop niet vervaardigd. De Voor den voortgang der restauratie van het oude raadhuis wordt verwezen naar hoofdstuk V van het verslag; men zie op bladz. 2729.

Nederlandsch Archievenblad | 1900 | | pagina 16