Boekbespreking. C. de Waard. De Nederlandsche vlag, door Dr. H. T. Colenbrander96. Mr. C. P. L. Rutgers. Inventaris van het familie archief van het geslacht van Ewsum, door Mr. J. 0. Overvoorde 144. Josef Habets en A. J. Flament. De archieven van het kapittel der vorstelijke rijksabdij Thorn, door Mr. R. Fruin147. A. J. Flament. Opgezworen kwartierstaten van 36 kanonikessen der vorstelijke rijksabdij Thorn, door Mr. R. Fruin 147. Antwoord van A. J. Flament220. Luigi Mulinaris. Dell' archivio nell' amministrazione comunale, door Dr. E Wiersum151. - Mittheilungen der K. preussischen Archivverwaltung. Heft I. Dr. R Koser, Ueber den gegenwiirtigen Stand der archivalischen Forschung in Preussen, door Mr. J. G. Cu. Joosting213. Wilhelm Wiegand. Bezirks und Gemeinde-Archive im Elsass, door Mr. R. Fruin216. G. Busken huet. Derde verslag van onderzoekingen naar archivalia te Parijs, door Mr. J. G. Oh. Joosting 219. Literatuur-kroniek, door Mr. J. G. Ch. Joosting en Dr. H. Brügmans44, 98, 155 en 222. Berichten53, 101, 163 en 236. Correspondentie170. Advertentiën170. 1900/1901. No. 1. Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland. Goedgekeurd, bij Kon. besl. van 29 Sept. 1891. Bijdragen voor dit tijdschrift te zenden aan Mr. R. FRUIN te Middelburg. LEDENLIJST van de Vereeniging van Archivarissen in Nederland. O Bestuur Mr. S. Muller Fz.voorzitter. Mr. A. Telting, secretaris. Mr. J. A. Feithpenningmeester. Mr. R. Fruin, redacteur van het tijdschrift der Vereeniging. Mr. Ch. M. Dozy. Mr. A. C. Bondam. Eerelid Jhr. Mr. V. de Stuers, Referendaris der Af deeling Kunsten en Wetenschappen aan het Ministerie van Binnenlandsche Zakente 's-Gravenhage. Gewone leden Algemeen Rijksarchief: Mr. A. Telting, adjunct-archivaris, te 's-Gravenhage, Mr. P. A. N. S. van Meurs, adjunct archivaris te 's Gravenhage Dr. H. T. Colenbrander, adjunct archivariste 's-Gravenhage, Th. Morren, commies, te 's-Graven hage. Bijgewerkt tot 1 September 1900. Biz.

Nederlandsch Archievenblad | 1900 | | pagina 5