146 Classicaal Bestuur van Arnhem, dat van Nijmegen); verliezen (afstand van stukken aan 't Limburgsch depot). Onderzoekingen. Het archief van Tiel werd geschift, doch omtrent inventarisatie is niets bekend. Eenige archieven in bruikleen ontvangen; van eenige inventarissen van Geldersche archieven afschrift genomen. De vorst van Salm-Salm te Anliolt bezit het leenkamer-archief van Baar dat gewenscht wordt. Onderhandeld wordt over de opname van de archieven der Geldersche notarissen. Het rijksarchief in N o o r d-PI o 11 a n d (bladz. 324— 336). De Vleeschhal voldoet. Aangevangen is de regeling der rechterlijke archieven, voortgezet werd die van het archief van Hoorn. Aanwinsten (ook rechterlijke archieven). Onderzoekingen. Het rijksarchief in Zeeland (bladz. 337—358). Mededeelingen omtrent het gebouwo. a. gebrek aan ruimte. Orde ning van de acquitten der rekeningen. Aangevangen werd de rege ling van het archief der Abdij en der daarin berustende charters van het archief van Prelaat en Edelen van vóór 1574. Geordend werd het administratief gedeelte van het archief van Hulstmerambacht. De inventaris van charters en oorkonden der grafelijke regeering, door wijlen van Visvliet, werd vervolgd tot 1450. In druk uit gegeven bescheiden. Aanwinsten (vele kerkelijke stukken, bruik leen van het archief van den kerkeraad van Arnemuiden), ver liezen. Onderzoekingen. Bemoeiingen met het gemeente-archief en het archief der Waalsche gemeente te Veere. Bijlagen (bladz. 359—410): A. Beschrijving der charters, deel uitmakende van het archief van Hulstmerambacht, B. Het oud-archief van den kerke raad en de diaconie der Nederduitsch Hervormde gemeente te Arnemuiden (met inventaris d d. 1793), - C. Beschrijving eener ver zameling charters en papieren, afkomstig van Jacop van der Moere, ontvanger te Beverenberustende ten gemeentehuize van Veere. Het rijksarchief in Utrecht (bladz. 411—437). Mededeelingen omtrent de werkzaamheden aan het oorkondenboek Dr. Brom vertrok met 1 Julivoorloopig blijft dus de zaak rusten. Aangevangen werd de inventarisatie van het kapittel-archief van Oudmunster. De catalogus der bibliotheek werd omgewerkt. In druk uitgegeven bescheiden. Aanwinsten (o. a. talrijke bisschoppe lijke charters uit het Algemeen rijksarchief, bruikleen van het archief der heerlijkheid Cabauw en Zevender)verliezen. Onderzoekin gen. De regeling der oude gemeente- enz. archieven van wege Gedeputeerde Staten stond stil wegens het ontbreken van een com mies-chartermeester. Het rijksarchief in Friesland (bladz. 438—449). 147 De toestand van het nieuwe gebouw is voldoende. Zooveel moge lijk tijd werd besteed aan de regeling der rechterlijke archieven. Aanwinsten. Onderzoekingen. De ordening van het archief' der gemeente IJlst kwam gereed. Te Sneek is f 3000.— uitgetrokken voor eene betere bewaarplaats van 't archief. Mededeelingen om trent het archief van Bolsward. BijlageArchieven der Doops gezinde Sociëteit en der Doopsgezinde, Vereenigde Christelijke, Evangelisch LutherscheHersteld Evangelisch Luthersche, Roomsch- Katholieke en Israëlietische gemeenten in Friesland (bladz. 451496). Het rijksarchief in Overijssel (bladz. 497 510). Overbrenging van het archief naar de Sassenpoort en opname daarin van het archief der gemeente Zwolle. De voorbereiding dier verhuizing en deze zelve kostte veel tijd. Uitgegeven werd het slot der rekeningen van de confiscatiën in Salland en Twenthe. Aanwinsten. Onderzoekingen. Het rijksarchief in Groningen (bladz. 511525). Meerdere ruimte zal worden verkregen door verbouwing. De regeling van het huis-archief van Farmsum kwam bijna gereed. Eenige waterschaps-archieven werden geïnventariseerd; evenzoo het archief van het klooster ter Apel. Het oorkondenboek zal spoedig voltooid zijn. Aanwinsten, verliezen. Onderzoekingen. In bruikleen werden ontvangen de oude archieven berustende onder het bestuur van het waterschap Duurswolde. Het rijksarchief in Drente (bladz. 526535). De bouw van het nieuwe depót kost meer tijd, dan werd vermoed. Geëntameerd werd de regeling van het archief der Staten sedert 1795, en, toen dit moest gestaakt worden, van het oudere gedeelte. De oude inventarissen doen daarbij grooten dienst. Stukken werden uitgegeven in het Oorkondenboek voor Groningen en Drente. Aan winsten (o.a. bruikleen van het oudste deel van het archief der classis Meppelanaaankoop van het marke-archief van Uffelte). Van een paar stukken te Munster werd afschrift ontvangen. Onderzoekingen. Het rijksarchief in Limburg (bladz. 536—557). Gebrek aan ruimte. Aangevangen werd de regeling der rechterlijke archieven; voortgezet de inventarisatie van het archief der abdij Thorn; de schifting der Roermondsche archieven werd voorbereid. In druk verschonen bescheiden. Aanwinsten. Afschrift werd gemaakt van een inventaris van het oud-archief te Venlo. Onder zoekingen. Verslag omtrent de ordening en inventarisatie van oude gemeente- en waterschaps-archieven in Noord-Brabant over 1898, uitgebracht aan Gedep. Staten

Nederlandsch Archievenblad | 1899 | | pagina 16