140 zoekingen. Onderzoek der kerkelijke archieven. Bijlagen (bladz. 236—342)Beschrijvingen van verzamelingen van charters en papieren A. afkomstig van de heeren van Beveren en Veere, B. betreffende de provincie Zeeland, afkomstig van verschillende particulierenC. betreffende de provincie Vlaanderenafkomstig van verschillende particulieren, D. betreffende het buitenland, afkomstig van verschill nde particulieren. E. Overzicht van den inhoud van de oude archieven der Hervormde Kerken in Zeeland. Het rijksarchief in Utrecht (bladz. 343368). De commies-chartermeester werd benoemd tot rijksarchivaris in Drente. Mej. L. Miedema uit Sneek was werkzaam als volontair. De losse stukken van het archief der Staten zijn geïnventariseerd. Uit de in lateren tijd verkregen aanwinsten zijn de stukken behoorende tot het Staten-archief gelicht, uit dit laatste de particuliere stukken. Het middeneeuwsch archief der Staten is geregeld. De aanwinsten der rechterlijke archieven zijn ingevoegd. De inventaris van het archief van het Domkapittel kwam gereed; alleen de charters moeten nog beschreven. Aangevangen werd de regeling van het kapittel archief van St. Jan (zeer gedecimeerd). Mededeelingen omtrent de werkzaamheden aan het Oorkondenboek van het Sticht. Uitgegeven werden eenige belangrijke stukken. Aanwinsten (o. a. archief van het huis Hardenbroek)verliezen; onderhandeld wordt over plaatsing van het archief van 's rijks waterstaat, tot 1875 en van de notariëele archieven tot 1811 in 's rijks depót. Onderzoekingen. Bemoeiingen met het huis-archief van Hardenbroek. Het rijksarchief in Friesland (bladz. 369 379). Voortgezet werd de ordening der losse stukken over 1600—1795, die van de losse stukken uit het archief van Franeker kwam gereed. In het Bullarium Trajectense werden uitgegeven 4 stukken. Aan winsten. Onderzoekingen. De inventaris van het oud-archief van Hindeloopen kwam gereed aangevangen werd de regeling der stukken, uit IJlst ontvangen. Onderzocht werden de archieven der Ned. Herv. Kerk. BijlageArchieven der Nederlandsche Hervormde Kerk in Friesland (bladz. 380—528). Het rijksarchief in Overijssel (bladz. 529—539). De regeling van de administratieve processtukken ging voort. De bibliotheek werd opnieuw geordend. Rechterlijke archieven werden opgespoord. Aanwinsten. Afgeschreven werden regesten van de charters uit het archief der Hervormde gemeente te Vollenhove en eene remonstrantie d.d. 1582 uit het gemeente-archief van Deventer betreffende de administratie der goederen van Windesheim. Onder zoekingen. Bijlage Lijst van rechterlijke archieven overgenomen 141 van eenige gemeentebesturen in de provincie Overijssel (bladz. 540-544). Het rijksarchief in Groningen, (bladz. 545566). Beslissing op het plan van indeeling wordt gewenscht. Het familie archief van Ewsum is geïnventariseerd. De inhoud van de in 1893 op 't raadhuis gevonden kist °is geordend. De kaarten werden beschreven. Eveneens eene verzameling stukken betreffende de Pekelder venen, het archief van het Yrouw Fransens-gasthuis. De uitgave van het Groningsch Oorkondenboek ging voort. Aanwinsten. Afschrift werd vervaardigd van een op Fraeylema-borch te Slochteren berus enden inventaris d.d. 1640 van het archief der Staten. Onder zoekingen. Bijlage: Mr. C. P. L. Rutgers, Inventaris van het familie-archief van het geslacht Ewsum (bladz. 567767). Het rijksarchief in Drente (bladz. 768 774). Eervol ontslag van Mr. S. Gratamabenoeming van Mr. Joosting die nu voorloopig niet wenscht goedkeuring van het plan van indeeling. Door eerstgenoemde is de regeling voltooidbehalve dat z. i., wat nadere ordening betreft, te doen is gebleven: het archief der drosten van de hun opgevolgde functionarissen en van den procureur- generaal en de ordening en beschrijving van het archief van den advocaat-fiscaal. Stukken werden gedrukt in het Oorkondenboek voor Groningen en Drente. Aanwinsten. Onderzoekingen. Het rijksarchief in Limburg, (bladz. 775800). Te weinig ruimte voor de bureaux. Persklaar wordt gemaakt het tweede deel van den inventaris der archieven van de grafelijke rijksabdij Thorn. Rechterlijke archieven werden opgezocht. "Werk zaamheden voor de krijgsgeschiedkundige nasporingen. Uitgegeven bescheiden. Aanwinsten. Onderzoekingen. Yerslag omtrent de ordening en inventarisatie der oude gemeente- en waterschap s-archieven in Noor d-B rabant over 1896, uitgebracht aan Gedeputeerde Staten dier provincie (blad. 801808). Reeds besproken in Archieven blad 1898/99, bladz. 87. Verslag omtrent de ordening en inventarisatie der oude gemeente- en waterschap s-archieven in Zuid-Holland over 1896, uitgebracht aan Gedeputeerde Staten dier provincie (bladz. 809 -821). Geregeld werden de oude archieven van de gemeente Kethel, de voormalige heerlijkheid Sint- Adolfsland (sedert 1812 gemeenten Ooltgensplaat en Bommel) en de 14 daaronder gelegen polders; met opgaven omtrent het aanwezige. Aangevangen werd het oud-archief van de gemeente Nieuwpoort. Verslag omtrent oude gemeente-, waterschaps-

Nederlandsch Archievenblad | 1899 | | pagina 13