32 De heer Mie hi els stemde met dit protest volkomen in, doch wenschte dit bij afzonderlijk schrijven te doen. Met algemeene stemmen is aan B. en W. opgedragen tegen bedoelde insinuatie bij den minister van binnenl. zaken te protesteeren. Dit protest is evenwel geschied bij schrijven van den Gemeenteraad, volgens besluit van dezen in dato 1 Juli 1899. De Heer E. v. Biema, ambtenaar aan het Gemeentearchief van Amsterdam is door de Fransche Regeering benoemd tot officier de l'Académie. Burg. en Weth. van Delft hebben aan de verschillende besturen van inrich tingen, genootschappen, vereenigingen enz. aldaar, den volgenden brief gezonden: „Nu de hand geslagen wordt aan de regeling van de gemeente-bibliotheek, iB de vraag gerezen of deze niet de plaats moet zijn waar alles te vinden is wat betrekking heeft op Delft en hare geschiedenis. Ons is het voorgekomen dat deze vraag bevestigend moet worden beantwoord. „Het zou een groot voordeel zijn voor dengene, die zich op de hoogte wil stellen van hetgeen Delft was en is, indien hij op fiéne plaats bijeenvond wat hem kon inlichten over de stad Delft en hare vereenigingen, instellingen en genootschappen. Ten einde dit doel te bereiken, roepen wij uwe medewerking in. Ook de onder uw beheer staande instelling maakt een deel uit van de geschiedenis van Delft en het is in volle vertrouwen op uwe bereidwilligheid, dat wij u uitnoo- digen ten behoeve der gemeente-bibliotheek te willen afstaan een exemplaar van de zoowel vroeger gegolden hebbende reglementen, verslagen en verder van alle bescheiden, waaruit de geschiedenis kan worden gekend. Deze uitnoodiging bedoelt ook de inzending van dergelijke bescheiden ingeval van wijzigingen in het vervolg. „Indien u aan dit schrijven gevolg zult willen geven, verzoeken wij u, indien u nadere inlichtingen verlangt, u in betrekking te willen stellen met- den gemeente-archivaris." N. Rotterd. Cour. 2 Juni 1899.) In het Rotterdamsch Nieuwsblad van 4 Juli 1.1. leest men de navolgende advertentie: Archivaris. Een fatsoenlijk jongmensch, uit den netten burgerstand zoekt een betrekking als bovenstaand of iets dergelijks. De beste getuigen staan hem bij zijn nog tegenwoordigen patroon ten dienste. Brieven franco No. 13569 bureau van dit blad. De heer F. Caland, adjunt-commies bij het Algemeene Rijksarchief te 's Gra- venhage, heeft ten behoeve van het Rijksarchief in Noordbrabant ten geschenke aangeboden ongeveer 150 perkamenten brieven, meest alle schepenbrieven sommige zijn in de Latijasche taal geschreven; eenige dagteekenen uit de XlVde en XVde, doch de meeste uit de XVI en XVII eeuw; zij zijn van onderscheidene gemeenten in Noordbrabant afkomstig. Aan den schenker is de dank der Regeering betuigd. Staatscourant 12 April 1899). Door een te Paramaribo verschijnend dagblad werd Mr. Telting bij zijne aankomst aldaar betiteld als de adjunct-archi-vicaris des Rijks. 1899/1900- No. 2. Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland. Goedgekeurd bij Kon. besl. van 29 Sept. 1891. Bijdragen voor de volgende afleveringen kunnen weder gezonden worden aan Mr. A. TELTING te 's Gravenhage. Berichten, enz. Benoemd tot archivaris der gemeente Deventer: de heer Mr. J. Acquoy, rechtskundig adviseur aan het gemeente-archief te Utrecht. De heer Mr. A. Telting is half September teruggekeerd uit Suriname en Curagao na vervulling der regeeringsopdracht in ons vorig nummer vermeld. In de laatste zomervergadering van de Algemeene Synode der Neder- landsche Hervormde Kerk kwamen ook de kerkelijke archieven ter sprake. De Synode besloot dienaangaande de Provinciale Kerkbesturen optewekken tot het doen inventariseeren dier archieven door deskundigen, die het Rijk daartoe kosteloos beschikbaar zou stellen. Eene circulaire zal spoedig aan de Besturen worden toegezonden. De bedoeling werd tevens uitge sproken dat de archieven onder bewaring van dezen zouden blijven. Door den Gemeenteraad van Haarlem is een nieuw reglement vast gesteld op het archief dier stadbenevens eene instructie voor den archivaris en adjunct-archivaris. Daaruit vermelden wij dat het archief op alle werkdagen voor een ieder toegankelijk zal zijn des morgens van 10 tot 12 uur. Het omvat alle stukken, registers, kaarten en bescheiden betreffende de gemeente, welke meer dan 10 jaar oud zijn, «!s ,.«Ss sfc> «?b efc>sto jfS

Nederlandsch Archievenblad | 1899 | | pagina 1