1899/1900- No. 1. Orgaan van de YEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland. Berichten, enz. Benoemd tot archivaris der gemeente Zaandam de heer G. Murray Bakker. tot adjunct-commies bij het Rijksarchief te Leeuwarden de heer Dr. M. Schoengen. tot adjunct-commies bij het Rijksarchief in Utrecht de heer Dr. J. de Hullur, archivaris te Deventer. Eervol ontslag verleend als adjunct-archivaris der gemeente Haarlem aan den heer M. G. Wildeman; in zijne plaats benoemd de heer H. J. Heshuysen te Haarlem. De heer Wildeman is benoemd tot tij delijk archivaris van het Hoogheemraadschap Delfland. De heeren Murray Bakker, Heshuysen, Dr. Schoengen, C. P. J. Dommisse, archivaris der gemeente Vlissingen en D. Bartstra, archivaris der gemeente Bolsward, zijn toegetreden tot de Vereeniging van archivarissen. De heer Mr. A. Telting, adjunct-archivaris bij het Algemeen Rijks archief te 's Gravenhage en aldaar belast met het beheer van het archief der West-Indische Compagnie, is 15 April van Amsterdam naar Para maribo vertrokken met Regeeringsopdracht een onderzoek in te stellen naar de oude koloniale archieven, eerst op laatstgenoemde plaats en daarna op Curasao. Te Paramaribo aangekomen, werden hem door het Koloniaal Bestuur de noodige werkkrachten toegevoegd tot het sorteeren der stuk ken op de Gouvernementssecretarie, het Hof van Justitie en in het gebouw van Finantiën. Bij een bezoek aan Georgetown (Demerara) tot het nagaan van de beste wijze van bewaring in verband met het klimaat, ondervond hij van alle autoriteiten de meest mogelijke behulpzaamheid. Te St.-Gilles-lez-Bruxelles is den 28sten Mei 1899 overleden de heer G. J. C. Piot, geboren te Leuven 17 October 1812, oud-algemeen Rijksarchivaris van België. Goedgekeurd bij Kon. besl. van 29 Sept. 1891.

Nederlandsch Archievenblad | 1899 | | pagina 2