48 Hingman was lid van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden, welker jaarlijksche vergaderingen hij met groote belangstelling placlit bij te wonen, en van het Historisch Genootschap te Utrecht. Ver der werd hem het eerelidmaatschap aangeboden van een geleerd Genoot schap te Pemambuco wegens de hulp, door liem verstrekt aan den Heer Duarte Pereira, die in het jaar 1885 op last van de Braziliaansche regee ring langdurige onderzoekingen in het Eijksarchief deed. De regeering zelve schonk liem het ridderkruis van de Koos. Een gedenksteen, den S8teo Oct. van het afgeloopen jaar in het nieuwe Rijksarchiefgebouw geplaatst, houdt op zichtbare wijze voor het nage>- slacht den naam van den overledene in herinnering, een huldeblijk wel verdiend, maar overbodig voor de ingewijden, voor wie die naam door Hingman's welbesteed en vruchtbaar leven voor goed aan de instelling, die hij zoo lief had en die zooveel aan hem dankte, verbonden blijft. A. Telting. Berichten, enz. Benoemd tot adjunct-archivaris bij het Algemeen Rijksarchief de heer Dr. H. T. COLENBRANDER tot amanuensis bij het Rijksarchief in de provincie Drenthe de heer J. A. R. Kymmel; tot amanuensis bij het Rijksarchief in de1 provincie Limburg de lieer J. M. H. Eversen. Verder is aan den gep. kolonel F. de Bas, belast met het toezicht op de krijgshistorische nasporingen, de titel verleend van „directeur van het krijgsgeschiedkundig archief van den generalen staf." Overleden de heer J. H. Hingman, commies-chartermeester bij het Algemeen Rijksarchief. Eervol ontslag verleend aan den heer Dr. TV. Zttidema, commies-chartermeester bij het Rijks archief in de provincie Voordbrabant. De heer Jde Ras, archivaris en bibliothecaris te Maastricht werd benoemd tot hoofdbibliothecaris der universiteit te Leuven. 49 Op 1 Jan. 1898 was het 25 jaren geleden, dat de heer Mr. J. Vanning a Uitterdijk in functie trad als archivaris der gemeente Kampen. Volgens de Zwolsche Courant zal omstreeks het begin van Juni het Rijksarchief met het bureau van den archivaris naar de Sassenpoort kunnen worden overgebracht. K B. van 25 Jan. 1898, n°. 40, houdende wijziging van het K. B. van 30 Dec. 1896, n°. 4 5. Art. 1. Art. 4 van het Kon. besluit van 30 Dec. 1896, n°. 45 te lezen als volgt: „De commiezen en commiezen-chartermeesters worden voortaan be noemd op eene jaarwedde van zestien honderd gulden 1600.welke na elke twee jaren onafgebroken dienst in den rang telkens met een hon derd gulden 100.te verhoogen is, tot een maximum van twee dui zend gulden (ƒ2000. Art. 2. „Deze bepaling brengt geen wijziging in de regeling der jaarwedde van de thans reeds benoemde commies-chartermeesters, zoo als die werd vastgesteld bij meergemeld Koninklijk besluit. Art. 3. Dit besluit treedt in werking op 1 Februari 1898. B. en TV. van Amsterdam hebben overeenkomstig de voordracht van den archivaris den Raad voorgesteld nog een vast ambtenaar aan het gemeente-archief te benoemen met den titel van commies en den rang van adjunct-archivaris op eene jaarwedde van ƒ1700ƒ2500. Deze voordracht is een gevolg van de voorgestelde afzonderlijke dienst regeling aan het oud- en nieuw-archief, waardoor aan het oud-arcliief slechts één vast ambtenaar verbonden bleef, hetgeen met het oog op de gevraagde nasporingen, de vermeerdering van de historische ver zamelingen en den geregelden voortgang van het werk eener behoorlijke catalogiseering der oude archieven onvoldoende was. Oude rechterlijke archieven. De St. Ct. no. 305 bevat een Koninklijk besluit van 16 December 1897, waarbij de termijn, gesteld in art. 3 van het Koninklijk besluit van 8 Maart 1879 (Stbl. no. 40), houdende bepalingen omtrent het bewaren der oude rechterlijke archieven, welke dagteekenen van vóór de invoering der Eransche wetgeving, wordt verlengd tot 1 Januari 1899. Naar wij vernemen zal nu ook de gemeente Deventer hare oude rechterlijke archieven, welke thans in het Rijksarchiefdepot te Zwolle wor den bewaard, van het Rijk in bruikleen bekomen. Volgens het Nieuws van den Dag hadden zich op 27 Jan. voor de door deze benoeming opengevallen betrekking zeven sollicitanten, waaronder eene dame, aangemeld.

Nederlandsch Archievenblad | 1898 | | pagina 3