Berichten, enz. De jaarlijksche Algemeene Vergadering der Vereeniging zal dit jaar plaats vinden te Arnhem op Zaterdag 3 -Juli 1897. Blijkens de nader bij de leden rond te zenden agenda zal o.a. aan de orde komen eene bespreking van de regelen voor en de wijze van bet gebruik onzer oude archieven, in te leiden door Mr. A. C. Bondam. Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland. Goedgekeurd bij Kon. besl. -uan 29 Sept. 1891. 1897/8. No. 1 Bij schrijven Van 10 Juni 1897 La. A. afd. K. en W. zijn door den Minister van Binnenlandscke Zaken toegezonden aan de rijksarchivarissen de volgende Regelen voor de indeeling, ordening en inventarisatie van 's Rijksarchieven," die voortaan in bet oog gehouden moeten worden bij de inzending ter goedkeuring aan Z. Exc.'s departement van plannen van in deeling der rijksarchiefdepots. „I. Een archief is het geheel der geschreven, geteekende en gedrukte bescheiden, ex officio ingezonden bij of opgemaakt door eenig bestuur of een zijner ambtenaren, voor zoover deze bescheiden bestemd waren, om onder dat bestuur of dien ambtenaar te blijven berusten. II. De archieven van eommissiën en ambtenaren belmoren bij het archief van het bestuur, bij hetwelk zij hunne functiën uitoefenen. Met het archief van een bestuur (college of persoon) behooren in één archiefdepot vereenigd te worden de archieven van die besturen (colleges of personen), wier rechten of functiën zijn overgegaan op eerstvermeld bestuur. III. Het depot der oude Rijksarchieven in eene provincie bestaat uit a. de archieven der voormalige provinciale en departementale besturen, b. die van het tegenwoordig provinciaal bestuur, voor zoover die daar heen worden overgebracht.

Nederlandsch Archievenblad | 1897 | | pagina 6