1895/6. No. 1. Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland. Berichten, enz. Benoemd Mr. J. Acquoy tot rechtskundig ambtenaar aan het archief der gemeente Utrecht. Tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton 's Hertogenbosch Mr. A. O. Bondam, rijksarchivaris in de prov. Noord-Brabant. De jaarlijksche Algemeene Vergadering der Vereeniging zal dit jaar, wegens buitengewone redenen te Amsterdam op 26 Juni a.s. plaats vinden. Daar zal blijkens de agenda aan de orde zijn de bespreking eener eventuëele wijziging van art. 103, al. 2 der Gemeentewet, in verband met een artikel van Mr. S. Gratama in den jaargang 1894/5 p. 81 vlg. (zie ook p. 3 vlg. hierachter). Voorts is door Mr. J. E. Heeres een voorstel gedaanter bereiking eener snellere wijze van werken. Te Delft wordt gevraagd een doctor of doctorandus in de Staatsweten schappen op een tractement van 1600.om dan tevens als gemeente archivaris op te treden. In verband met de beschouwing van Mr. Bondam over de legesheffing, kan gemeld worden dat B. en W. van Dordrecht, het bezwaarlijke der bestaande bepalingen inziende, juist dezer dagen de leges-tarieven hebben verlaagd. Door het gemeentebestuur te Edam zijn voor eenigen tijd maatregelen genomen ter beschrijving en regeling van het oude archief. Een nominale staat der oude charters is nu aanwezig, en over korten tijd zal het geheel geïnventariseerd zijn. De archivaris van Leiden, mr. Dozy, houdt zich met de zaak bezig. j^vjSSj jsfo ,.s5®.s!®..s!B..«{B..ii!9,.sto..is?8.s?B.«to.,P5 ©/êXï^sSïN'5JSv5P'ïXïN'5?ïN'êï?vê^'ëSr'ïJïv«J?''ê^vê^v«8ss'ïS?'5Js^«^'«gs^sv«^s^s'ê^'sXïs^ïN'ï^,@ Goedgekeurd bij Kon. besl. van 29 Sept. 1891.

Nederlandsch Archievenblad | 1895 | | pagina 6