136 van een vasten binder lean worden overgegaan tot het brengen van verbetering „in den zeer treurigen toestand der archiefstukken"). „V. Werkzaamheden en voortgang der inventarisatie en der orde ning van het archief." (Verschenen is een 2de supplement op Vermeulens inventaris van het Provinciaal archief. „Hoewel het bestaan van twee supplementen van bijna denzelfden omvang als de inventaris zelf alleszins onwenschelijk moet heetenmeende ik toch, dit supplement niet aan het publiek te mogen onthouden, daar de publicatie van een definitieven inventaris, die het geheele (zorgvuldiger en meer logisch geordende) Provinciale archief zal beschrijven, nog in verscheidene jaren niet te verwachten is." Overzicht van „de werkzaamhededen, die nog aan het Provinciaal archief verricht moeten worden." Ordening en beschrijving van „de resolutiën der Staten en Gedeputeerde Staten, die de kern vor men van het geheele (Provinciale) archief." „Regeling van de inkomende en uitgaande stukken van de Staten en Gedeputeerde Staten." Regeling van de „notulen der colleges, die na do resolutie de Staten van Utrecht vervangen hebben tot aan het op treden van den Landdrost (1795 1807)." Idem van de „reso lutiën van de twee eerste leden der Staten (de Geëligeerden en de Ridderschap)." „De regeling van een ander onderdeel van liet Provinciaal archief, dat de overblijfselen bevat van het archief der bisschoppen van Utrecht, is dit jaar voltooid door de verschijning van den inventaris." - „Ook de ordening en beschrijving van het hoogst belangrijke archief van het Domkapittel is dit jaar weder een goed eind gevorderd." „Ook de derde hoofdafdeeling van mijn archief, die de Rechterlijke archieven omvat, gaf dit jaar nog aanleiding tot velerlei bemoeiingen", b.v. „de afdeeling der dorpsarchieven", de leenregistersenz maar de „inventaris der rechterlijke archieven" kwam geheel gereed en was reeds bijna afgedrukt.) „VI. In druk uitgegeven bescheiden, behoorende tot het archief" (Mullers „Oudste cartularium van het sticht Utrecht"Pruins rechtsbronnen der kleine Utrechtsche steden Broms „Bullarium Traiectense"De IIullu's dissertatie over het Utrechtsche schisma, enz.) „VII. Opgave der aanwinstendoor geschenk, aankoop; ruil of in bruikleen verkregen, en opgave der verliezen." (Geschenk-Royaardsgeschenk-De Pestersaanwinsten van rechterlijke archievenenz.) „IX. Gebruik van het archief gemaakt en inlichtingen verstrekt aan autoriteiten en particulieren." („De gelegenheid daartoe werd door Uwe Exellentie nog op wen- schelijke wijze vergemakkelijkt door de uitvaardiging eener circulaire, waarbij aan de beheerders der rijksdepóts vergund wordt, zonder speciale machtiging van Uwe Excellentie stukken uit hunne depóts 137 ter raadpleging door belangstellenden naar andere rijksdepöts in Nederland te verzenden.") X. „Uitkomsten van de bemoeiingen met gemeente-, waterschaps- en andere archieven." (Gemeente Polsbroek, gemeente Benschop, gemeente Veenendaal). Als bijlage geeft Mr. Muller een „Lijst van de in het depót dor Utrechtsche Rijksarchieven aanwezige archieven en verzamelingen", uitvloeisel van een besluit op de bijeenkomst van Rijksarchivarissen, tot „het opstellen van lijsten der in elk rijksdepót opgenomene archieven." („I. Archief van de Bisschoppen van Utrecht. II. Archief van de Staten van Utrecht. III. Archief van het Domkapittel van Utrecht. IV. Archief van het Kapittel van Oudmunster te Utrecht. V. Archief van het Kapittel van St Pieter te Utrecht. VU Archief van het Kapittel van St. Jan te Utrecht. VII. Ar chief van het Kapittel van St. Marie te Utrecht. VIII. Archieven van de geestelijke gestichten in de Provincie. IX. Archief van de heerlijkheid Montfoort. X. Rechterlijke archieven. XI. Familie archieven en handschriften-verzamelingen bij het provinciaal archief bewaard. XII. Archief van de Oud Roomsch-Catholieke Clerezy.")] G. „Het oud provinciaal archief in Friesland," (bldz. 318 333). [„1. Toestand der bewaarplaats van het archief." „(De archief bewaarplaats onderging geene verandering." Vocht). „4. Toestand der archiefverzamelingen." („Over het algemeen in vrij goeden staat.") „5. Werkzaamheden en voortgang der ordening en der inventarisatie van het archief." („Allerlei collecties losse stukken enz. „Een groot gedeelte van het jaar besteed aan gemeente- en andere archieven.") - „6. De in druk uitgegeven bescheiden, behoorende tot het archief." (Geene). „8- UitMag der pogingen om afschriften te verkrijgen van belangrijke onuitge geven bescheiden, voor het archief in de provincie van gewicht en berustende in andere binnen- en buitenlandsche archieven." („Uit het Hauptstaatsarchiv te Dresden ontving ik weder een groot aantal afschriften. In het geheel zijn thans afschriften ontvangen van 300 stukken, vermeld in mijn rapport over ons archief," op gemaakt na Berns' bekende archiefreis). „10. Uitkomst der bemoeiingen met gemeente-, veen- en waterschaps- en andere archieven." (Gemeenten Het Bildt, Dokkum, Ferwerderadeel Franeker, FranekeradeelHennaarderadeelSchoterlandStavoren)]. H. „Het oud provinciaal archief in Overijssel (bldz 334 344). [„I. Toestand der bewaarplaats van het archief." („De toestand wordt steeds slechter." Water, lekkage, gebrek aan ruimte.) „III. Toestand van de archiefverzamelingen." („Voor zooveel de verzamelingen niet met water in aanraking kwamen, mag de toe stand gunstig heeten"). - „IV. Verslag van de werkzaamheden

Nederlandsch Archievenblad | 1894 | | pagina 23