bijlage William Kilbride is Executive Director of the Digital Preservation Coalition (DPC), an inter national not-for-profit membership organization based which provides community engagement, advocacy, workforce development, capacity, good practice and standards in digital preservation. William started his career as an active researcher in archaeology in the 1990s when the discipline's enthusiasm for new technology outstripped its capacity to manage the resulting data. Tamar Kinkel is Senior Adviseur bij BMC Advies. Vanuit die functie adviseert zij organisaties in het publieke domein op het gebied van financiën en bedrijfsvoering. Zij is als adviseur via het Netwerk Digitaal Erfgoed betrokken bij de ontwikkeling en uitrol van het Kostprijsmodel Digitale Duurzaamheid. Wim Lowet is archivaris en werkt sinds 2013 voor het Vlaams Architectuurinstituut. Zijn werk focust voornamelijk op de preservatie van born digital archieven van architecten, waarvoor hij verschillende onderzoeksprojecten leidde. Sinds de creatie van Architectuurarchief Vlaanderen in 2018 is hij verantwoordelijk voor het preservatiebeleid voor de digitale collecties van de organisatie. Becky McGuinness is Community Manager Open Preservation Foundation. Becky leads the Foundation's programme of outreach and knowledge sharing activities including webinars, interest groups, workshops, and internal and external communications. She holds a Professional Postgraduate Diploma in Marketing, and a degree in English Literature. Joost van der Nat is sinds 2014 (deeltijd) onderzoeker voor het Werkprogramma Digitaal Erfgoed Houdbaar van het Netwerk Digitaal Erfgoed. In 2015 verscheen het onderzoek "Samen bouwen aan een netwerk van landelijke voorzieningen" dat in opdracht van de Nationale Coalitie Digitale Duurzaamheid werd uitgevoerd. Het onderzoek ontving in 2016 de Digital Preservation Award in de categorie 'Research and Innovation'. Dit onderzoek vormt mede de basis voor de activiteiten die nu in het Werkprogramma Digitaal Erfgoed Houdbaar worden uitgevoerd. Joost is medeoprichter van het organisatieadviesbureau Singel Partners (2007). Daarvoor werkte hij bij o.a. de Verenigde Naties, Consultdata Bakkenist Management Consultants, en Deloitte Consulting. Frans Neggers is digitaal archivaris bij Het Nieuwe Instituut in Rotterdam, de beheerder van de Rijkscollectie Architectuur en Stedenbouw. Binnen zijn rol als projectleider en coach voor de blended leeromgeving Leren Preserveren brengt hij erfgoedcollega's bij elkaar rond de opgave van duurzame toegankelijkheid. Bart De Nil is sectorcoördinator archieven bij FARO, Vlaams steunpunt voor cultureel erfgoed vzw. Bart is historicus en werkt sinds 2008 voor FARO. Hij was van 2007 tot en met 2009 project leider van het IBBT-GBO innovatieproject Erfgoed 2.0 dat zich heeft beziggehouden met digitaal erfgoed en mobiele devices én van 2009 tot en met 2011 van het IBBT-ICON innovatieproject EPICS dat onderzoek heeft verricht rond cultureel erfgoed en digitale leerplatformen. In zijn vrije tijd engageert Bart zich voor verschillende erfgoed- en buurtprojecten. Over al deze interessevelden publiceerde hij reeds talrijke monografieën en artikelen. Matthias Priem is manager archivering bij VIAA. Matthias is verantwoordelijk voor alles wat archivering betreft. Daaronder vallen infrastructuur, software, processen en metadata. Hij zet het beleid uit, coacht het team en volgt lopende projecten op. Verder houdt hij vinger aan de pols omtrent technologie en zet waar opportuun in op innovatieve ontwikkelingen. 216 over de auteurs Marcel Ras is programmamanager digitale duurzaamheid bij het Netwerk Digitaal Erfgoed, een samenwerkingsverband van Nederlandse erfgoedinstellingen gericht op het ontwikkelen van een stelsel van landelijke voorzieningen en diensten voor het verbeteren van de zichtbaarheid, bruik baarheid en houdbaarheid van digitaal erfgoed. Marcel is afgestuurd als historicus en archeoloog en al ruime tijd werkzaam op het terrein van digitale duurzaamheid, als projectleider, afdelingshoofd en programmamanager. Laurents Sesink is hoofd van het Centre for Digital Scholarship (CDS) bij de Universitaire Bibliotheken Leiden (UBL). De doelstelling van het CDS is om 'Digital Scholarship' binnen de Universiteit Leiden te ondersteunen en te faciliteren. Onderzoekers kunnen bij het CDS terecht voor informatie, vragen, advies, training en workshops met betrekking tot datamanagement, Open Access, Data Science en digitale duurzaamheid. Laurents is onder meer co-auteur van het Data Seal of Approval en co-auteur van het activity-based costing model for long-term preservation. Barbara Sierman werkt sinds 2005 bij de Koninklijke Bibliotheek als digital preservation manager op de Onderzoeksafdeling, van waaruit zij de organisatie adviseert op het gebied van digitale duurzaamheid. Heeft sindsdien deelgenomen aan verschillende Europese projecten (o.a. Planets, SCAPE) en was co-auteur van de ISO 16363 standaard op het gebied van certificering. Internationale netwerken zijn belangrijk voor de ontwikkelingen in digitale duurzaamheid, vandaar dat ze namens de KB zitting heeft in de Stuurgroep van de IIPC en Chair of the Board of Directors is van de Open Preservation Foundation. Herman Uffen is senior Adviseur Financiën en Bedrijfsvoering bij BMC Advies. Hij adviseert organisaties in het publiek domein op het gebied van financiën, bedrijfsvoering en organisatie inrichting. Tevens is hij projectleider bij het Netwerk Digitaal Erfgoed voor het Kostprijsmodel Digitale Duurzaamheid. Remco van Veenendaal is preservation officer bij het Nationaal Archief. Hij heeft meer dan 15 jaar werkervaring op de snijvlakken van taal, technologie, data en archieven, en van onderzoek, onderwijs, onderneming en overheid. Hij is een ervaren adviseur, bestuurslid, projectmanager, taaltechnoloog en onderwijzer. Sinds maart 2015 werkt hij voor het Nationaal Archief, eerst als preservation adviseur, en tegenwoordig als preservation officer. In 2018 trad hij toe tot de board of directors van de Open Preservation Foundation. Donald Weber is Hoofd Onderzoek bij Amsab-Instituut voor Sociale Geschiedenis en tevens verbonden aan de Vakgroep Geschiedenis van de Universiteit Gent. Hij was betrokken bij meerdere Europese projecten waaronder het HOPE-project in 2010-2013. Gaby Wijers is oprichter en directeur van LIMA. Voorheen was zij hoofd collecties en onderzoek bij het Nederland Instituut voor Mediakunst (NIMk) en het Theater Instituut Nederland (TIN), beide in Amsterdam. Carl Wilson is the Technical Lead for the Open Preservation Foundation, overseeing all of OPF's technical activities. He is an experienced software engineer with a focus on software quality through testing. He is an open source enthusiast, both as a user and developer. 217

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2018 | | pagina 109