Over de auteurs Annet Dekker is Assistant Professor Media Studies: Archival Science at the University of Amsterdam, and Visiting Professor and co-director Centre for the Study of the Networked Image at London South Bank University. Her recent publications include 'Collecting and Conserving Net Art. Moving Beyond Conventional Methods' (Routledge 2018) and 'Lost and Living (in) Archives' (Valiz 2017). Afelonne Doek is Directeur Collecties en Digitale Infrastructuur bij het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis en tevens Directeur Collecties en Diensten bij NIOD Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies, beiden gevestigd in Amsterdam. Zij is betrokken bij initiatieven en (Europese) projecten op het snijvlak van collecties en digitale infrastructuur, waar onder het HOPE project in 2010-2013. Mette van Essen is als Adviseur Digitale Innovatie verbonden aan het Nationaal Archief. Zij is sinds 2005 werkzaam in de archiefsector. Vanaf het begin heeft zij zich beziggehouden met Digital Preservation en ontwikkelingen rondom een E-Depot. De focus van haar werkzaamheden ligt tegenwoordig op onderzoek naar nieuwe technologieën en hoe deze in te zetten binnen de informatie- en archiefwereld. Margriet van Gorsel is Hoofd Toezicht, Beleid en Advies bij het Stadsarchief Amsterdam. In de twintig jaar die Margriet werkzaam is in het vakgebied van informatie- en archiefbeheer heeft zij verschillende verantwoordelijkheden op zich genomen. In 1998 is zij gestart bij het Stadsarchief Rotterdam als inspecteur en eDepot ontwikkelaar. Daarna is zij kort werkzaam geweest als manager collectiebeheer om zich daarna als zelfstandige zonder personeel te wijden aan toezicht, onderwijs, voorlichting, beleid en (programma)management. In 2013 heeft zij haar kennis van preservering verdiept als preservation officer bij het Nationaal Archief en vanaf januari 2018 is zij werkzaam als Hoofd Toezicht, Beleid en Advies bij het Stadsarchief Amsterdam. Hans Hofman was tot 2013 werkzaam bij het Nationaal Archief als senior adviseur. In die hoe danigheid was hij o.a. betrokken bij verschillende Europese en internationale projecten op het gebied van digital preservation en was hij actief op het gebied van standaardisatie. Erika Hokke is vrijgevestigd archivaris. Sinds 1997 houdt zij zich bezig met de vraag hoe digitale informatie duurzaam toegankelijk gehouden kan worden. Aanvankelijk als adviseur bij het programma Digitale Duurzaamheid, later als docent-onderzoeker bij de Archiefschool. Sinds 2010 is zij directeur-eigenaar van STROOM in, advies en opleidingen. In haar vrije tijd werkt zij aan een proefschrift over de ontwikkeling van het beroep archivaris in de 19e-21e eeuw. Charles Jeurgens is hoogleraar archiefwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam en als adviseur verbonden aan het Nationaal Archief. Hij was eerder onder andere werkzaam als gemeen tearchivaris van Schiedam en Dordrecht en als hoogleraar archivistiek aan de Universiteit Leiden. Annemieke de Jong is als Digital Preservation Officer verantwoordelijk voor het ontwikkelen van (strategisch) beleid voor het toekomstvast beheer en het duurzaam toegankelijk houden van de digitale media collecties van het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid. 215

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2018 | | pagina 108