bijlage Quincy Oeyen (1990) studeerde in 2012 af als master in de cultuurgeschiedenis na 1750 aan de Katholieke Universiteit Leuven. In 2013 behaalde hij aan de Vrije Universiteit Brussel zijn diploma als master in de Archivistiek. Nadien deed hij zijn eerste werkervaring op als informatiebeheerder bij het Agentschap Onroerend Erfgoed van de Vlaamse overheid. Zijn takenpakket bestond o.a. uit het opmaken van een informatiebeheersplan voor het agentschap met daarbij specifiek aandacht voor selectie en waardering. In oktober 2014 stapte hij over naar het Agentschap Informatie Vlaanderen waar hij aan de slag ging als beleidsondersteuner archief- en informatiebeheer. Zijn eerste opdracht bestond erin om de selectiecommissie bevoegd voor de Vlaamse overheid formeel op te richten, vorm te geven en de werking uit te bouwen. Naast selectie gaat zijn professionele interesse uit naar digitale archivering, informatiebeheer en metadata- en datastandaardisatie. Als beleidsondersteuner is hij betrokken in allerlei projecten die samenhangen met zijn professionele interesses. Anne Picot ontving het Graduate Diploma in Archives Administration aan de University of New South Wales en begon haar carrière als archivaris in de toenmalige Australian Archives in the Australian Capital Territory. Daarna werkte ze als archivaris bij de archieven van de gemeente Sydney, als archivaris van de Roads Traffic Authority en haar laatste functie was Deputy University Archivist aan de University of Sydney. In al deze functies specialiseerde ze zich in de waardering en selectie van recente archiefbescheiden. In 1995 sloot ze zich aan bij de groep van Australische archivarissen die de eerste Australian Records Management standard opstelden, die de basis was voor het project van het opstellen van de eerste internationale standaard voor records management. Ze bleef deelnemen aan de Australian records management standards committee en was een afgevaardigde aan het international standards record management committee voor ongeveer een decennium, waarbij ze werkte aan werkprocesanalyse voor archivering en het manag- mentsysteem voor standaarden voor archiefbescheiden. Nu ze gepensioneerd is besteedt ze haar tijd aan politieke campagnes, met name op de gebieden van burgerrechten en democratische rechten en bescherming van privacy, aangezien het digitale bereik van de overheid in ons leven snel toeneemt. Mirjam Schaap heeft Middeleeuwse Geschiedenis gestudeerd aan de Universiteit van Amsterdam. Zij is sinds 2009 werkzaam bij het Stadsarchief Amsterdam als ontsluiter van particuliere archie ven. Momenteel werkt zij aan de ontwikkeling van beleid, procedures en instrumenten voor de actieve acquisitie en het participatief ontsluiten van digitale particuliere archieven. Frank Scheelings studeerde in 1983 af als Hoger Archiefambtenaar in Den Haag, doctoreerde in de geschiedenis aan de Vrije Universiteit Brussel en werd er archivaris-documentbeheerder in 1990. Hij lag mee aan de wieg van de interuniversitaire Master Archivistiek: Erfgoed- en Hedendaags Documentbeheer waarvan hij in 2000 voorzitter werd. Daarnaast coördineert hij CAVA: het Centrum voor Academische en Vrijzinnige Archieven. Filip Strubbe (Gent, 1980) studeerde geschiedenis (1998-2002) en Wijsbegeerte (2003-2005) aan de KULeuven, waarna hij een master na master opleiding Archivistiek aan de VUBrussel volgde. Sinds eind 2007 werkt hij bij afdeling 5 Hedendaagse Archieven') van het Algemeen Rijksarchief te Brussel. In de praktijk is hij belast met de selectie, overbrenging, ontsluiting en valorisatie van archieven afkomstig van centrale overheidsorganen (1795-heden). 248 over de auteurs en redacteuren Isabel Taylor heeft een BA (Major in History, Minors in Frans en Duits) van Mount Allison University, een Graduate Diploma in rechten met een keuzevak in juridische geschiedenis van de University of Northumbria te Newcastle, een Master of Archival Studies van de University of British Columbia, en een LL.M (Magister Legum) van de Universiteit van Tübingen (specialisatie: archief wetgeving). Ze heeft gewerkt in de juridische sector, in universiteitsarchieven en als wetenschappe lijk assistent in Vancouver en Tübingen, en is momenteel (sinds 2014) archivaris in het Generallandesarchiv Karlsruhe (Landesarchiv Baden-Württemberg) op het gebied van analoge en digitale waardering. Haar publicaties omvatten een vergelijkende juridisch- historische monografie (Domestic Minority Recognition and European Law: The Legal Background to the Roma's Dilemma, Verlag Dr. Kovac, 2013), en artikelen over de EU General Data Protection Regulation en Duitse waarderingstheorie. Mark J.W. van Twist (1966) is decaan en bestuurder van de Nederlandse School voor Openbaar Bestuur. Hij is daarnaast hoogleraar Bestuurskunde, in het bijzonder bestuurs- en beleidsadvisering in publiek-private context, aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Tevens is hij wetenschap pelijk directeur internal audit advisory aan de Erasmus School of Accounting Assurance en lid in buitengewone dienst van het College van de Algemene Rekenkamerbuitengewoon. Nevenfuncties zijn op dit moment onder meer voorzitter van de raad van commissarissen van de regionale ontwikkelingsmaatschappij Drechtsteden (ROM-D) en kerndocent strategic manage ment aan de Hertie School of Governance in Berlijn. Voorheen was hij verbonden aan de Radboud Universiteit Nijmegen als bijzonder hoogleraar publiek-private samenwerking en werkte hij onder meer bij Berenschot als directeur Procesmanagement en aan de Technische Universiteit Delft als directeur van een onderzoeksinstituut op het terrein van de infragebonden sectoren. Katlijn Vanhee (1981) studeerde tussen 1999 en 2003 geschiedenis met als specialisatie Nieuwste Tijden aan de Universiteit van Gent. Nadat ze deze opleiding met succes afrondde startte ze in 2003 met de master na master opleiding Archivistiek aan de Vrije Universiteit Brussel. Onmiddellijk na deze opleiding ging ze aan de slag in het stadsarchief van Ieper, waar ze tot 2008 o.a. de administra tie ondersteunde bij het informatiebeheer en haar voorliefde voor selectie en waardering ontwikkel de. In 2008 maakte Katlijn de overstap naar het Departement Financiën en Begroting van de Vlaamse overheid waar ze als beleidsdomeinarchivaris de taak kreeg om het archief- en informatie beheer van zowel het Departement Financiën en Begroting als de Vlaamse Belastingsdienst op orde te brengen. Naast haar functie van beleidsdomeinarchivaris is Katlijn sinds december 2015 de voorzitster van de selectiecommissie Vlaamse Gemeenschap en Vlaams Gewest. Ward Vansteenkiste studeerde Geschiedenis, aangevuld met een opleiding Archivistiek aan de Vrije Universiteit Brussel (VUB). In 2009 ging hij als projectmedewerker aan de slag bij het Universiteitsarchief van de VUB, nu CAVA. Hij was er verantwoordelijk voor de waardering, selectie en vernietiging van archieven. Tegenwoordig stippelt hij mede het beleid voor het documentbeheer op de universiteit uit en is hij projectmanager van het project Duurzaam Digitaal. 249

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2018 | | pagina 126