Over de auteurs en redacteuren Filip Boudrez studeerde geschiedenis aan de universiteit van Leuven en studeerde in 1997 ook af als archivaris en documentbeheerder. Hij schoolde zich bij in software engineering en computer programmering. In het DAVID-project (Digitaal Archiveren in Vlaamse Instellingen en Diensten) ontwikkelde hij digitale archiveringsstrategieën, praktische richtlijnen en best practices voor allerhande types digitale archiefdocumenten (e-mail, kantoordocumenten, websites, databanken, content management systemen, GIS, enz). Hij is medewerker van het stadsarchief Antwerpen alwaar hij de eDAVID-resultaten in de praktijk omzette en focust op digitale archivering uit applicaties. Hij ontwikkelt zelf softwaretoepassingen voor de implementatie van digitale archiveringsstrategieën. Voor de stad Antwerpen en het stadsarchief Antwerpen ontwikkelde hij een digitaal depot, een digitaal archiveringssysteem dat sinds 2007 operationeel is. Binnen het Expertisecentrum DAVID zet hij het onderzoek naar digitale archivering en digitale depots verder. Daphne Bressers (1990) is in 2013 gestart bij de NSOB (Nederlandse School voor Openbaar Bestuur) als onderzoeker van de Denktank en is betrokken bij onderzoeken over advisering, systeemvraagstukken en netwerksturing. Zij is als opleidingsmanager betrokken bij leerateliers over politiek-bestuurlijke sensitiviteit, sociaal ondernemerschap, netwerkend werken en strategisch hoger onderwijsbeleid. Nancy Chin-A-Fat (1987) is in 2011 gestart bij de NSOB (Nederlandse School voor Openbaar Bestuur) als onderzoeker van de Denktank en is sindsdien betrokken bij verschillende onderzoeks- en opleidingstrajecten. Zij werkte onder andere aan onderzoeken op het gebied van governance, sturing, beleidsevaluatie en toezicht. Daarnaast is zij opleidingsmanager van de Master of City Administration en Metropool. Kate Cumming is momenteel een Principal Policy Officer in Data and Information Policy bij de Department of Finance, Services and Innovation van Nieuw-Zuid-Wales (Australië). Voorheen was ze Information Management Team Leader bij de stad Sydney. Hiervoor heeft ze vele jaren werkzaamheden verricht op het gebied van digitale records, informatie en zakelijk beleid, advies, begeleiding en training bij de State Records Authority van Nieuw-Zuid-Wales. Kate heeft een PhD in recordkeeping metadata van Monash University. Kathleen Devolder studeerde geschiedenis aan de Universiteit van Gent (1987-1991). Zij is sinds 1993 verbonden aan het Algemeen Rijksarchief, waar ze o.a. instond voor de organisatie van tentoonstellingen, voor de inventarisatie van de topografisch-historische atlas en van de collectie gegraveerde en gedrukte kaarten, en voor de ontsluiting van een aantal hedendaagse archieven. De laatste jaren is ze vooral actief op het vlak van het archieftoezicht. In februari 2014 volgde ze Rolande Depoortere op als diensthoofd van de afdeling Toezicht, advisering en coördinatie van verwerving en selectie. 245

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2018 | | pagina 124