Inhoud Maatschappij en particulier archief Digitaal particulier archief Archiefvormer en particulier archief Bijlage - Over de auteurs en redacteuren 180 Theo Vermeer, Petra Links en Justin Klein Woord vooraf 9 HOOFDSTUK 1 Eric Ketelaar, DirkJanDolfing, Particuliere archieven in context 13 Ines van Dijk, Eline de Graaf, Theo Vermeer en Erik Visscher Petra Links Privépapieren in bewaring 31 Geert Luykx en Margreet Windhorst Met voorbedachten rade. Archiefacquisitie met vallen en opstaan 44 Tlreo Vermeer Acquisitiebeleid Library and Archives Canada 58 Viktor Lundberg en Justin Klein Het 'Zweedse model' voor particuliere archieven. De ontwikkeling van de particuliere archiefsector in Zweden 69 Caroline de Hart Een kwestie van kiezen. Acquisitieplannen en -profielen in het Nederlandse archiefwezen 85 Een illustratie - Annejet van der Zijl 101 HOOFDSTUK 2 Karin van der Heiden Wanneer gooide jij je laatste floppy weg? 105 Filip Boudrez Iedereen digitale archivaris 116 Een illustratie - Suzanna Jansen 127 HOOFDSTUK Ron Blom en Theo Vermeer Waarom en hoe verwerven twee stadsarchieven particuliere archieven? Een briefwisseling tussen twee archivarissen 131 Francisca de Haan and The Making of the Collection Internationaal Archief voor Annette Mevis de Vrouwenbeweging (IAV) Seventy-Five Years of Collecting, Receiving, and Refusing Women's Archives (1935-2010) 150 Teun de Bruijn Relatiebeheer: een must voor het verwerven van particuliere archieven? 169 Een illustratie - Hinke Piersma Slordige overblijfselen uit het verleden 179

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2012 | | pagina 5