OVER DE AUTEURS EN REDACTEUREN Research Assessment Exercise 2008, Panel 37. She has published numerous articles, (with Geoffrey Yeo) the internationally best selling book Managing Records: a handbook of principles and practice (Facet Publishing, 2003) and the monograph Archives and Archivists in 20th Century England (Aldershot, Hants: Ashgate, 2009). Prof. dr. Theo Thomassen studeerde geschiedenis en archivistiek in Leiden en Den Haag. Sinds februari 2010 is hij hoogleraar archiefwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam. Voordien was hij onder meer directeur van de Archiefschool en directeur van de Reinwardt Academie, de faculteit Cultureel erfgoed van de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten. Ook was hij (vice-)president van de opleidingensectie van de International Council on Archives en lid van de commissie archieven van de Raad voor Cultuur. In 2009 promoveerde hij cum laude aan de UvA op het proefschrift "Instrumenten van de macht. De Staten-Generaal en hun archieven 1576-1796". Hij publiceerde onder meer over de ontwikkeling van de archiefvorming, van de archivarissenprofessie en van de archiefwetenschap en over archivistische concepten, theorieën en methoden. Dr. Karsten Uhde studied history and German literature at the Ruhr-University-Bochum. In 1991, he received his Ph.D. from the Ruhr-University-Bochum in medieval history. From 1990- 1992, he trained to be a teacher of history and German literature in Essen. He then was trained as a scientific Archivist at the State Archives of Munster and the Archives School in Marburg. In 1995, he became a lecturer at the Archives School Marburg. Since 1999, he has been a senior lecturer at this school, where he is primarily responsible for auxiliary sciences and the internet. Uhde is also a member of three German archivists' groups that are working on the development of archival education and training. 2000-2008, he has been the secretary of ICA's Section on Archival Education and Training and its web-master. Since 2008 he is member of the bureau of this section. Since 2005 he is member of the Network of Archival Educators and Trainers (NAET). Drs. Christian van der Ven kwam via onderwijs en automatisering uiteindelijk in het archief wezen terecht. Momenteel werkt hij als studiezaalcoördinator op het Brabants Historisch Informatie Centrum (BHIC) in 's-Hertogenbosch. Ook het ontwikkelen van digitale dienstver lening en het opzetten van Web 2.0-projecten behoort tot zijn takenpakket. Christian is actief als blogger, als communitymanager van Archief 2.0 en als coach bij 23 Archiefdingen. Hij draagt het geluid van Archief 2.0 gevraagd en ongevraagd uit, en deelt zijn kennis en ervaring waar mogelijk. Via publicaties en presentaties, maar vooral online. Huidige speerpunten zijn digitale dienstverlening, gebruikersparticipatie en het bouwen aan online en offline community's, waarin archivarissen actief samenwerken met archiefgebruikers. Drs. Hans Waalwijk is sinds 2001 docent en onderzoeker bij de Archiefschool, die vanaf 2009 is gefuseerd met de Hogeschool van Amsterdam. Hij houdt zich met name bezig met archief- rechtelijke aspecten van het archiefbeheer in het algemeen en archiefbeleid, waardering en selectie in het bijzonder. Voor 2001 was hij als archivaris werkzaam bij De Nederlandsche Bank NV (1985). Waalwijk is kernredacteur van het 'Handboek Archiefregelingen' van Sdu-Uitgevers, lid van de normcommissie 'Informatie- en Archiefmanagement' van het Nederlands Normalisatieinstituut en bestuurslid van de Stichting Archiefpublicaties. Hij studeerde geschie denis aan de Rijksuniversiteit Utrecht (1991) en archiefwetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam (2000). 365

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2010 | | pagina 367