Over de auteurs en redacteuren BIJLAGE Archief 2.0 (www.archief20.org) leverde een collectief van auteurs dat een drietal artikelen in dit jaarboek voor zijn rekening nam. In de Archief 2.0-community leggen de deelnemers contacten, delen ze kennis, geven elkaar tips en ontplooien gezamenlijke initiatieven... en er gebeurt nog veel meer! Archief 2.0 is een sociaal netwerk voor Nederlandse en Vlaamse archiva rissen rond Web 2.0, maar andere geïnteresseerden zijn ook van harte welkom.Van het auteurs collectief maakten deel uit: Luud de Brouwer, Tom Cobbaert, Tim de Haan, Chido Houbraken, Ingmar Koch en Christian van der Ven. Drs. Hans Berende is sinds 2009 plaatsvervangend gemeentearchivaris/ archiefinspecteur bij Gemeentearchief Ede. Hij houdt zich met vele facetten van het archiefvak bezig: met inspectie, beheer en behoud, inventarisatie, dienstverlening, educatie; zowel in de uitvoering als beleids matig. Eerder werkte hij bij Digital Display (opstellen BSD's, dsp's, zaaktypencatalogus; advise ren DIV), Gelders Archief (inventarisatie), Nederlands Openluchtmuseum (historisch onderzoek) en het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis (medewerker Historische Steekproef Nederlandse bevolking). Hij studeerde Wijsbegeerte (2001, metafysica) en Geschiedenis (2002, sociaal-economische geschiedenis) aan de Universiteit van Amsterdam; en Media- en Informatiemanagement/ Archivistiek B (2007) aan de Hogeschool van Amsterdam/ Archiefschool (scriptie over digitale dienstverlening). Vanaf 2006 zet hij zich in voor het Archievenblad. Eerst als redacteur en vanaf september 2008 als hoofdredacteur. In die hoedanigheid is hij ook bestuurslid van de KVAN en bestuurslid van de S@P. Daarnaast was hij (schrijvend) redacteur van Handboek Archiefregelingen (2006- 2008) en schreef af en toe voor Od. Mr. Bennie Blom is inspecteur Erfgoed bij de gemeente Delft. Hij is daarvoor werkzaam geweest als beleidsadviseur DIV bij de gemeenten Delft en Bergen op Zoom. Hij volgde de oplei ding middelbaar archiefambtenaar (1994) en studeerde rechten aan de Universiteit Tilburg (2000) met als afstudeerrichting Recht en ICT. Hij volgt momenteel de masteropleiding archief wetenschap aan de Universiteit van Amsterdam. Filip Boudrez studeerde geschiedenis aan de universiteit van Leuven. In 1997 studeerde hij ook af als archivaris en documentbeheerder. In dat zelfde jaar volgde hij opleidingen software engineering en computerprogrammering. Van 2000 tot en met 2003 voerde hij in het DAVID- project onderzoek uit naar digitale archivering. Sindsdien zet hij het onderzoek naar digitale archivering en digitale depots verder binnen het Expertisecentrum DAVID. Binnen de stad Antwerpen en het stadsarchief Antwerpen zet hij de (e)DAVID-resultaten in de praktijk om. Maarten Brock is senior adviseur Communicatie Marketing bij het Noord-Hollands Archief te Haarlem. Studeerde Nederlands en werkte als voorlichter bij het ministerie van OCW en als redacteur bij Van Luyken Communicatie Adviseurs. Hij was vervolgens zelfstandig (bedrijfs) journalist en trad in 2006 in dienst van het Noord-Hollands Archief. 360

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2010 | | pagina 362