Hans Scheurkogel heeft binnen de sectie archival education van de ICA, waarvan hij voorzitter was, nauw samengewerkt met Christine Martinez. Zij waren goede vrienden en Christine was de eerste die al in januari 2009 haar - zeer persoonlijk gekleurde - bijdrage bij ons inleverde. We hebben getwijfeld of haar artikel in het Frans zou worden gepubliceerd, Hans zijn tweede moedertaal. Omdat lang niet alle lezers Frans in hun pakket hadden, hebben we voor Engels gekozen. Na hun synopsis kregen de auteurs tot eind 2009 schrijftijd; wij gaven feedback en de auteurs stelden indien nodig hun artikel bij. Het was mooi om te zien dat het beeld dat wij van dit jaarboek voor ogen hadden door de auteurs nog levendi ger en kleurrijker werd ingevuld dan wij hadden bedacht. Als alles goed liep, zouden we op 1 april 2010 de kopij bij het S@P bestuur aanleveren. Die planning hebben we gehaald. Hier en daar moesten we wel wat deadlines wat oprekken en auteurs aan hun jasje trekken. Na de gebruikelijke redactionele eindsprint en met clementie van het bestuur konden we alles toch op tijd klaar krijgen voor presen tatie tijdens de KVAN-dagen van juni 2010. Ons jaarboek sluit wonderbaarlijk mooi aan bij het thema van de KVAN-dagen 2010: Fundamenten in verandering. Is de archivaris immers niet het fundament van het archiefwezen? Voor iedereen was het een hectische periode, die we gelukkig met een mooi jaar boek kunnen afsluiten. Als redactie danken wij alle auteurs voor hun inspanning en hun bijdragen en het S@P bestuur voor zijn ondersteuning. Wij wensen de lezer evenveel leesplezier, inzichten en uitdagende perspectieven als wij hebben gekregen. Erika Hokke en Thijs Laeven, april 2010 11

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2010 | | pagina 13