OVER DE AUTEURS Gineke van der Ree-Scholtens (1948) studeerde rechten aan de Katholieke Hogeschool Tilburg. Na een aantal jaren als wetenschappelijk onderzoeker gewerkt te hebben, stapte zij over naar het archiefwezen. Momenteel is zij verbonden aan het Brabants Historisch Informatie Centrum in 's Hertogenbosch. Jaap van Rijswijck (1969) studeerde geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam (september 1995). Is sinds augustus 2005 werkzaam voor project Digitale Toegangen Nationaal Archief (DTNA). Studeert sinds 2005 Archiefwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam Harry Veenendaal (1972) studeerde Geschiedenis der Internationale Betrekkingen en Nederlands Recht aan de Universiteit Utrecht. Tot 2007 werkte hij als bedrijfsjurist en advocaat. Dat laatste tot 1 maart 2008 bij Kneppelhout Korthals N.V. in Rotterdam. Veenendaal heeft veel gepubliceerd over uiteenlopende juridische en politieke onderwerpen in o.a. het Nederlands Juristenblad, Internationale Spectator, WPNR, Het Financieele Dagblad en het NRC Handelsblad. Hij is vaste columnist van het Advocatenblad. Momenteel heeft hij zijn praktijk als advocaat tijdelijk neergelegd om zijn proefschrift af te ronden over de Nijmeegse hoogleraar Volkenrecht L.J.C. Beaufort en diens invloed op het Nederlands Buitenlands beleid in de periode 1945 -1965. Nico Vriend (1979) studeerde geschiedenis aan de Vrije Universiteit Amsterdam. In 2005 werd deze studie cum laude afgerond met een scriptie over de Chinezenmoord in Batavia (1740). Daarna volgde hij modulen van de Master Archiefwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam. Sinds september 2006 is hij werkzaam bij het Noord-Hollands Archief te Haarlem. Aron de Vries (1971) is werkzaam bij het Regionaal Archief Gorinchem als plaatsvervangend gemeentearchivaris. Studeerde in de vorige eeuw Economisch en Sociale Geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam en momenteel Archiefwetenschap aan dezelfde Alma Mater. Hans Waalwijk (1960) is sinds 2001 docent en onderzoeker bij de Archiefschool. Hij houdt zich met name bezig met archiefrechtelijke aspecten van het archiefbeheer in het algemeen en archiefbeleid, waardering en selectie in het bijzonder. Voor 2001 was hij als archivaris werkzaam bij De Nederlandsche Bank NV (1985). Is lid van de redactie 'handboek archiefregelingen' van Sdu-Uitgevers, lid van de Raad van Advies 'model-documentair structuurplan voor gemeenten' (model-DSP) van Sdu Uitgevers/VHIC en bestuurslid van de Stichting archiefpublicaties. Studeerde geschiedenis aan de (Rijks)Universiteit Utrecht (1991) en archiefwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam (2000). Julia Romijn-Wixley (1978) is hoofd van de afdeling Publiek bij hét historisch informatiecentrum voor Amersfoort en de regio Eemland: Archief Eemland. Zij is geboren in Harare, Zimbabwe, en heeft haar jeugd in Zuid Afrika doorgebracht. In 2002 studeerde zij af aan de Universiteit Leiden. Met een doctoraal geschiedenis op zak is Julia sinds 2004 werkzaam in het archiefwezen. In 2009 hoopt zij de master Archiefwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam af te ronden. 223

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2006 | | pagina 225