BIJLAGE Evert Florijn (1981) is in 2004 afgestudeerd aan de Hogeschool van Amsterdam voor Informatie dienstverlening en -management (IDM), met aanvullend het certificaat Archivistiek-B van de Archiefschool. Vervolgens studeerde hij in januari 2008 af voor zowel de master Documentaire Informatiewetenschap als Archiefwetenschap met een scriptie getiteld 'De digitale archiefinventaris in gebruik; een studie naar de toegankelijkheid vanuit gebruikersperspectief. Deze is te raadplegen via www.scriptiesonline.uba.uva.nl/en/260638. Momenteel is Evert werkzaam als projectleider Inputmanagement bij het UWV, afdeling Beleid Projecten. Daarnaast studeert hij in deeltijd Filosofie aan de Universiteit van Utrecht, en speelt futsal (zaalvoetbal) in de hoogste divisie in Nederland. Mariska Heijmans-van Bruggen, (1970) studeerde geschiedenis aan de Universiteit Utrecht. Van 19 91 tot 2004 werkte zij bij het Nederlands Instituut voor Oorlogsdocumentatie. In deze periode lag de focus op onderzoek naar ervaringen van Nederlanders tijdens de periode 1940-1949 in het voormalig Nederlands-Indië, waar zij ook diverse publicaties over schreef. In 2004 vertrok zij naar het gemeentearchief Waalwijk. Na het afronden van de master Archiefwetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam is zij daar per 1 juli 2008 benoemd tot gemeentearchivaris. Pauline van den Heuvel (1976) behaalde in 2003 haar doctoraal Historische Nederlandse Letterkunde aan de Universiteit van Amsterdam en werkt momenteel aan haar afstudeerscriptie voor de master Archiefwetenschap. Sinds 2007 is zij werkzaam als projectmedewerker bij het Nationaal Archief. Eric Ketelaar (1944) is hoogleraar in de Archiefwetenschap in de Leerstoelgroep Archief- en Informatiewetenschap (afdeling Mediastudies) van de Faculteit der Geesteswetenschappen van de Universiteit van Amsterdam (sinds 1997). Hij is Honorary Professor aan Monash University te Melbourne (Faculty of Information Technology) Van september 2000 tot en met april 2001 verbleef hij te Ann Arbor (USA) als The Netherlands Visiting Professor aan de University of Michigan (School of Information)Van 1992-2002 was hij (deeltijd) hoogleraar Archiefwetenschap in de afdeling Geschiedenis van de Faculteit der Letteren van de Universiteit Leiden Van 1989 tot in 1997 was hij algemeen rijksarchivaris. Daarvoor was hij onder meer secretaris van de Archiefraad, directeur van de Rijksarchiefschool en rijksarchivaris in de provncie Groningen. Zijn lijst van publicaties telt meer dan 250 artikelen in verschillende talen en enkele boeken, waaronder twee inleidingen over archiefonderzoek en een losbladig handboek over archiefrecht. Jan Kompagnie (1947) studeerde geschiedenis aan de Universiteit Leiden en volgde in 1978-1979 een opleiding aan de Rijksarchiefschool in Utrecht. Sinds 1979 is hij werkzaam bij het Nationaal Archief, sinds 2005 als hoofd van de afdeling Onderzoek. Marieke Kroonen (1978) werkt als onderzoeker bij de Gemeente Den Haag, waar zij onderzoek verricht op sociaal-economisch, cultureel en communicatief gebied. In 2001 studeerde zij af in de Maatschappijgeschiedenis en ging vervolgens werken bij de Pasar Malam Besar in Den Haag als theaterprogrammeur. Tussen 2003 en maart 2008 werkte zij bij het Haags Gemeentearchief, waar zij onder andere particuliere archieven verwierf en inventariseerde. In 2007 rondde zij de Master Archiefwetenschap af met een scriptie over het kopen van archieven en nam zij deel aan de Stage Technique International d'Archives te Parijs. Barbara Meiboom (1956) is sinds 2000 verbonden aan het Nationaal Archief. Daar eerst gewerkt aan de nasleep van de LIRO affaire, vervolgens medewerker beperkt openbare archieven; hierbij lag de nadruk op oorlogsgerelateerde archieven met betrekking tot de Bijzondere Rechtspleging. Sinds 2005 vaste archivaris-begeleider van de Stichting Onderzoek Bijzondere Rechtspleging. Vanaf 2005 verbonden aan de afdeling Studiezaal Inlichtingen. In 2006 afgestudeerd aan de Hogeschool van Amsterdam in media-, informatie- en communicatiemanagement. Tegelijkertijd het diploma archivistiek B behaald aan de Archiefschool. De scriptie werd in december 2006 besproken in "Informatie Professional" als één van de tien beste scripties van dat jaar. Momenteel ook lid van de commissie "certificering". 222

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2006 | | pagina 224