Inhoud Inleiding Behoud Catalogus Toegang Context Bijlage Over de auteurs 205 William Uricchio Preface 6 HOOFDSTUK 1 Mieke Lauwers, Van emancipatie tot professionalisering. De ontwikkelingen Bert Hogenkamp in de audiovisuele archivering sinds 1997 11 Roel Vande Winkel AV-archivering in België 23 Julia Noordegraaf Een smalfilmcollectie van nationaal belang 42 HOOFDSTUK Daniel Teruggi Do we need a project like PrestoSpace? 55 Brigit Hoomans Wat zijn uw wensen? Presto Space stelt gebruikers centraal 63 Giovanna Fossati Digital technology entering film archives 70 Annemieke de Jong Het audiovisuele domein als kringloopwinkel. Nieuwe culturele logica maakt van digitaal erfgoed een moving target 77 HOOFDSTUK Arnold W.M Smeulders, Multimedia information technology and the annotation Franciska de Jong, Marcel Worring of video 95 Timo Kouwenhoven Zoeken Navigeren Vinden! Over zoekers, zoekgedrag, zoekmachi nes en hun interfaces bij het zoeken naar audiovisuele content 116 Arjo van Loo iMMix: multimediacatalogus 132 Richard Wright Access to Audiovisual Archives - New Methods 141 Carien van Boxtel Auteursrecht in een veranderende gebruiksomgeving. De on-line ontsluiting van erfgoedcollecties 149 John Leek, Pim Slot Audiovisuele bronnen en het nieuwe leren. Online toegang tot streaming media voor het onderwijs 156 Pieter van der Heijden Van archiefbeeld tot tentoonstellingsobject 166 Andre'Stufkens Zonder blikken of dozen: Joris Ivens digitaal. Enkele praktijk ervaringen met de productie van de Joris Ivens DVD-box 174 HOOFDSTUK Karei Dibbets Op zoek naar een digitale conservator 189 Henk Duits Van consument tot producent 198

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2005 | | pagina 4